Anelka je už v Londýne

21. júna 2010, 11:30
Tip redakcii

Hlavný protagonista zatiaľ najväčšieho škandálu na futbalových majstrovstvách sveta Nicolas Anelka sa po vylúčení z francúzskeho tímu už letecky presunul do svojho klubového pôsobiska.

RAYMOND DOMENECH a  NICOLAS ANELKA.

RAYMOND DOMENECH a NICOLAS ANELKA.

Autor: SITA

V pondelok podľa fotoreportéra agentúry AFP priletel útočník FC Chelsea do Londýna. Anelka sa mal dopustiť hrubého disciplinárneho priestupku, údajne verbálne napadol trénera morálne rozloženého francúzskeho družstva Raymonda Domenecha v polčasovej prestávke zápasu s Mexikom (0:2). Prípad sa dostal na verejnosť až po pár dňoch a výsledkom bolo vyradenie hráča z kádra a predčasný odchod z Juhoafrickej republiky. Ostatní hráči naň reagovali bojkotom nedeľňajšieho tréningu.

Kauza vyvolala vo Francúzsku veľké pobúrenie. Zasiahnuť sa rozhodla aj ministerka športu Roselyne Bachelotová, ktorá si na pondelok dohodla schôdzku s Domenechom. Šéfka rezortu mala pôvodne odcestovať z JAR, ale prezident krajiny Nicolas Sarkozy ju vzhľadom na naliehavosť situácie požiadal, aby si svoj pobyt predĺžila. "Dnes večer sa zíde so Jeanom-Pierrom Escalettesom (prezident Francúzskej futbalovej federácie - pozn.), Raymondom Domenechom, Patriceom Evrom (kapitán tímu - pozn.) a možno aj ďalšími hráčmi," uviedol zdroj z okolia ministerky.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Anelka je už v Londýne
SITA