Anelka sa ospravedlňovať nebude

20. júna 2010, 14:44
Tip redakcii

Francúzsky futbalový útočník Nicolas Anelka sa odmietol ospravedlniť trénerovi Raymondovi Domenechovi za urážky, ktoré mu uštedril počas polčasovej prestávky zápasu proti Mexiku (0:2) na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike.

RAYMOND DOMENECH a  NICOLAS ANELKA.

RAYMOND DOMENECH a NICOLAS ANELKA.

Autor: SITA

Dôvodom Anelkovho výbuchu emócií bolo rozhodnutie trénera stiahnuť z ihriska útočníka anglickej FC Chelsea už po prvých 45 minútach. Anelka uviedol, že to nebola konfrontácia, ale normálna reakcia hráča pod tlakom. "Nebola to konfrontácia. Ľudia si nevedia predstaviť ten tlak. Keď sme v šatni a tréner povie niečo zdrvenému hráčovi, môže reagovať agresívne a použije pri tom silné slová. Rozprával som sa s ním na druhý deň. Dal som mu možnosť na ospravedlnenie sa, ale on to odmietol," povedal Domenech.

Incident napokon vyústil vo vyradenie Anelku z francúzskej futbalovej výpravy na MS 2010 v JAR. "Rozhodnutie vylúčiť ho z mužstva bolo správne. Je mi však ľúto detí, pre ktoré francúzsky futbalový tím niečo znamená. Nemá právo hovoriť také veci," pokračoval Domenech.

Francúzi majú po dvoch zápasoch v základnej A-skupine na konte jeden bod za remízu s Uruguajom (0:0) a len malú šancu na postup do osemfinále. Francúzi v poslednom zápase skupiny musia zdolať domácu reprezentáciu JAR a musí zvíťaziť aj jeden z dvojice Mexiko - Uruguaj. "Stále je tu šanca na postup. Na európskom šampionáte sme boli v podobnej situácii," dodal Domenech.

Kapitán francúzskej reprezentácie Patrice Evra si myslí, že v tíme je zradca, ktorý novinárom poskytol informácie o tejto afére. "Niekto si želá francúzsky neúspech. Náš problém nie je Anelka, ale zradca vo vnútri tímu," vyhlásil obranca Manchestru United Evra.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Anelka sa ospravedlňovať nebude
SITA