Domenech: Moji hráči sú idioti!

21. júna 2010, 20:27
aktualizované 21. júna 2010, 20:57
Tip redakcii

Tréner francúzskej futbalovej reprezentácie Raymond Domenech na pondelkovej tlačovej konferencii v Bloemfontein vyhlásil, že jeho zverenci sa správali ako imbecili, keď protestovali proti vylúčeniu Nicolasa Anelku z tímu pre MS.

Raymonda Domenecha hráči opustili, na trénovanie mu zostali iba husi...

Raymonda Domenecha hráči opustili, na trénovanie mu zostali iba husi...

Autor: SITA

Francúzski futbalisti v nedeľu nenastúpili na tréningovú jednotku a takýmto spôsobom vyjadrili podporu vylúčenému Anelkovi, ktorý údajne verbálne napadol trénera. Domenech ďalej uviedol, že hráčov nedokázal presvedčiť, aby prestali protestovať a podporil rozhodnutie futbalovej federácie potrestať útočníka londýnskej Chelsea. V pondelok sa Francúzi už vrátili na tréning, no po ňom sa na tlačovke objavil iba samotný Domenech.

"Bola to slabomyseľnosť. Hlúposť je slabé slovo. V stávke je teraz reputácia celého tímu," tvrdil francúzsky kouč.  Domenech podporuje rozhodnutie Francúzskej futbalovej federácie poslať hviezdu Chelsea predčasne domov. "V šatni sa nikto nemôže takto správať," uviedol Domenech.

Nálada vo francúzskom tíme je na bode mrazu, niektorí hráči možno nebudú chcieť proti JAR nastúpiť. Domenech pripúšťa aj túto možnosť, čím nepriamo potvrdil zlú atmosféru v tíme. "Pri skladaní jedenástky na zápas s JAR budeme musieť vziať do úvahy niektoré faktory," povedal kormidelník Francúzov, ktorému bude pravdepodobne chýbať Patrice Evra. Kapitán Francúzska vynechal predzápasovú tlačovú konferenciu, čo naznačuje, že by nemusel proti JAR hrať. Evra viedol hráčsky protest proti rozhodnutiu federácie poslať domov Anelku.

"Všetci hráči i verejnosť očakávajú namiesto slov zlepšenie výkonov na ihrisku. Som zodpovedný za prípravu mužstva na utorňajší zápas a tým to pre mňa končí. Hráči musia nechať na trávniku srdce. Stále môžeme snívať náš sen," dodal kouč výberu galského kohúta.

 
Autor: TASR, SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Domenech: Moji hráči sú idioti!
TASR
SITA