Domenechova hanba - rozlúčil sa bez podania ruky

23. júna 2010, 12:51
Tip redakcii

Tréner juhoafrickej futbalovej reprezentácie Carlos Parreira bol po poslednom zápase A-skupiny na MS s Francúzskom (2:1) nepríjemne šokovaný. Tréner Francúzov Raymond Domenech mu odmietol podať ruku, keď k nemu Parreira podišiel s natiahnutou pravicou.

Domenech si s Parreirom niečo zápalisto vysvetľoval.

Domenech si s Parreirom niečo zápalisto vysvetľoval.

Autor: SITA

Domenech Parreirovi len odmieto zakýval prstom, Brazílčan sa však nedal, chytil Domenecha za rukáv a obaja si chvíľu niečo zápalisto vysvetľovali. Parreira neskôr uviedol, že asistent Domenecha mu povedal, že vraj urazil Francúzov a preto mu Domenech nechcel podať ruku. Malo ísť o výrok z decembra po žrebe skupín MS v Kapskom Meste, kedy mal Parreira povedať, že Francúzi by nepostúpili bez "hanebnej" ruky Thierryho Henryho v barážovom stretnutí s Írskom. Parreira však po zápase tvrdil, že to nie je pravda. "Už viac nebude trénerom Francúzska, tak som ho chcel ešte pozdraviť," uviedol Parreira. "Povedal mi ale, že som urazil francúzsky tím a ja som si za živý svet nevedel spomenúť, kedy sa tak stalo," uviedol ďalej domáci kouč.

Domenech sa tak opäť stal terčom kritiky médií, ktoré vyzdvihli Parreirove zásluhy na šiestich MS a zisk titulu s Brazíliou pred 16 rokmi, kým Domenech len raz bol vo finále, a aj to vďaka forme kapitána Zinedina Zidana. Od Zidanovho odchodu z reprezentácie však "Les Bleus" nedosiahli nič - na Euro 2008 a aj teraz vypadli predčasne. Éra nepopulárneho Domenecha sa však končí - po šampionáte prevezme jeho miesto Laurent Blanc.

Parreira sa naopak lúči so cťou. S juhoafrickou reprezentáciou získal štyri body, skončil tretí v skupine. Tím pochválil aj napriek nepostupu do osemfinále. "Južná Afrika môže byť hrdá na svoj tím. To, čo chlapci dokázali za sedem mesiacov prípravy, za to im musím poďakovať. Som šťastný a som rád za túto príležitosť," uviedol 67-ročný Parreira, ktorý je prvým trénerom, čo pôsobil na šiestich MS.  Počas svojej bohatej trénerskej kariéry viedol Kuvajt na MS 1982, Spojené arabské emiráty na MS 1990, Saudskú Arábiu na MS 1998 a Brazíliu na víťazných MS 1994 a na MS 2006. "Ďakujem Bohu za možnosť byť na šiestich turnajoch a za skončenie s víťazstvom. Som veľmi, veľmi šťastný," uviedol Carlos Alberto Parreira, ktorý si chce po MS oddýchnuť od futbalu.

Video - Domenech odmieta podať ruku trénerovi JAR Parreirovi (zdroj: YouTube):

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Domenechova hanba - rozlúčil sa bez podania ruky
TASR