Evra: Naše zlyhanie sa bude vyšetrovať

25. júna 2010, 19:34
Tip redakcii

Morálny a športový debakel francúzskej futbalovej reprezentácie na MS 2010 bude mať dohru.

Patrice Evra

Patrice Evra

Autor: TASR

"Ministerstvo športu nariadilo vyšetrovanie a vypočuje všetkých hráčov. Každý z nich pravdivo odpovie, čo zažil," povedal kapitán Patrice Evra. "Teraz však nie je ten pravý okamih vŕtať sa v rane a hádzať vinu jeden na druhého," dodal.
      
Evra sa ako prvý z reprezentantov postavil pred novinárov. Odmietol otvorenú kritiku trénera Raymonda Domenecha, ktorému pripisujú hlavný podiel viny. "Nikto ešte nie je v stave povedať, čo sa vlastne stalo. Rany sú ešte čerstvé. Mrzí ma to, no musíme zdvihnúť hlavu a pozerať smerom dopredu," dodal.
      
Hráč sa tiež ospravedlnil za bojkot tréningu pred stretnutím s Juhoafrickou republikou: "Bolo to rozhodnutie skupiny hráčov. Nikto potom nechcel vystúpiť z autobusu."
      
Domenech potom nechal v poslednom zápase Evru na lavičke a zakázal mu kontakt s médiami. "Ešte v živote sa mi nestalo, že som nesmel povedať, čo som chcel. Bolelo to a dvojnásobne fakt, že som nesmel hrať. Vždy je však nutné rešpektovať rozhodnutie trénera," pokračoval.
      
Bývalý reprezentant Bixente Lizarazu Evrovo vystúpenie podrobil kritike: "Bolo to proti Domenechovi? Nepočul som žiadny argument okrem ochoty ospravedlniť sa."

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Evra: Naše zlyhanie sa bude vyšetrovať
TASR