Francúzska tragikomédia: Opäť sa pohádali!

20. júna 2010, 17:37
Tip redakcii

Francúzska futbalová reprezentácia prerušila svoju nedeľňajšiu tréningovú jednotku po tom, čo sa kapitán Patrice Evra dostal do slovnej prestrelky s kondičným trénerom Robertom Duvernom.

Vo francúzskom tábore to poriadne vrie.

Vo francúzskom tábore to poriadne vrie.

Autor: SITA

Už v úvode tréningu otvoreného pre verejnosť sa v stredovom kruhu pohádali Evra s Duvernom. Dvoch "kohútov" rozdelil až hlavný kouč Francúzska Raymond Domenech. Hráči následne opustili ihrisko, nastúpili do autobusu a odcestovali do hotela.

"Je to škandál. Odmietajú trénovať, je to neakceptovateľné. Z môjho pohľadu je koniec, som znechutený. Rozhodol som sa odísť z národnej federácie," nechal sa počuť Valentin, ktorý pri reprezentácii pôsobil vo funkcii jej generálneho manažéra.

Zdá sa, že nezhody vo francúzskej reprezentácii gradujú. Útočník Nicolas Anelka adresoval ostré slová trénerovi Raymondovi Domenechovi, v dôsledku čoho musel predčasne opustiť dejisko šampionátu. V kuloároch sa špekuluje o konflikte medzi ofenzívnymi stredopoliarmi Yoannom Gourcuffom a Franckom Ribérym. Kapitán "Les Bleus" Patrice Evra povedal, že vo francúzskej reprezentácii sa nachádza neidentifikovaný zradca, ktorého cieľom je čo spôsobiť čo najviac škody. Všetko sa však začalo ešte pred úvodným výkopom MS 2010, médiá vtedy informovali o milostných avantúrach viacerých zverencov Raymonda Domenecha s neplnoletou prostitútkou.

Francúzi majú po dvoch zápasoch v základnej A-skupine na konte jeden bod za remízu s Uruguajom (0:0) a len malú šancu na postup do osemfinále. Finalisti MS 2006 v poslednom zápase skupiny musia vysokým rozdielom zdolať domácu reprezentáciu JAR a zároveň sa v súboji Mexiko - Uruguaj nesmie zrodiť nerozhodný výsledok.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Francúzska tragikomédia: Opäť sa pohádali!
SITA