Anelka trénerovi: Choď do r..., ty zkur..syn!

19. júna 2010, 16:57
aktualizované 19. júna 2010, 19:16
Tip redakcii

Útočníka Nicolasa Anelku napokon vyradili z francúzskej futbalovej výpravy na MS 2010 v JAR.

Nicolas Anelka a tréner Raymond Domenech.

Nicolas Anelka a tréner Raymond Domenech.

Autor: SITA

Ako je známe, príčinou je urážka reprezentačného trénera Raymonda Domenecha po tom, ako ho predčasne vystriedal počas štvrtkového stretnutia A-skupiny proti Mexiku. Francúzi v tom stretnutí prehrali 0:2 najmä po katastrofálnom výkone v ofenzívnych radoch. S najväčšou pravdepodobnosťou sa so svetovým šampionátom rozlúčia už po bojoch v základných skupinách.

"Rozhodli sme sa pre takéto riešenie," vyhlásil viceprezident Francúzskej futbalovej federácie Noel Le Graet pre rozhlasovú stanicu RTL a ďalej pokračoval: "Nemohli sme postupovať inak. Zaujímavé je to, že jediný, kto sa postavil na stranu hráča, bol tréner Domenech."

Podľa viacerých zdrojov Anelka v polčasovej prestávke trénerovi povedal: "Choď do riti, ty zku...syn".

Domenech odpovedal slovami: "Ideš z ihriska," na čo útočník ešte raz zareagoval: "Ako chceš." Tridsaťjedenročný ofenzívny hráč FC Chelsea by mal opustiť Južnú Afriku ešte počas soboty.

Celú situáciu okomentovala aj francúzska ministerka športu Roselyne Bachelotová: "Ani veľký tlak kladený na našu reprezentáciu neospravedlňuje takéto správanie. Hráči sú považovaní za vzor pre mládež, čo by ich malo nútiť k zdržanlivosti a dôstojnosti."

"To, čo sa deje s našim tímom, je hlúpe a žalostné. Anelku by som v momente vyhodil," vyhlásil rekordér v počte nastrieľaných gólov počas jedných MS z roku 1958 Just Fontaine.

K svojmu vyradeniu z kádra sa pre francúzske médiá napokon vyjadril aj Anelka: "K Francúzsku a mojim spoluhráčom prechovávam naďalej veľký rešpekt. Prial by som si, aby slová, ktoré boli uverejnené v tlači, neboli mojimi slovami. V šatni počas rozhovoru s trénerom som vybuchol, čo navyše počuli aj moji spoluhráči a realizačný tím. Myslím si však, že to malo zostať medzi nami v šatni." Tridsaťjedenročný ofenzívny hráč FC Chelsea by mal opustiť Južnú Afriku ešte počas soboty.

Anelka popiera svoje vyhlásenia

"Trvám na tom, že slová, ktoré vyšli v tlači, som nepovedal," vyhlásil Anelka, ktorý odmietol prezradiť, čo trénerovi povedal. Ako je známe, útočník londýnskej Chelsea sa pochytil s Domenechom cez polčasovú prestávku v zápase proti Mexiku (Francúzi prehrali 0:2, pozn.), ktorý ho nabádal k zmene jeho hry. Po tomto konflikte Anelku vystriedal Andre-Pierre Gignac.

Evra: V tíme je zradca!

Kapitán francúzskej futbalovej reprezentácie na MS 2010 v JAR Patrice Evra si myslí, že v tíme je zradca, ktorý novinárom poskytol informácie o afére medzi útočníkom Nicolasom Anelkom a trénerom Raymondom Domenechom.

Ako je známe, útočník londýnskej Chelsea musel opustiť reprezentačné mužstvo po tom, ako v polčasovej prestávke štvrtkového stretnutia A-skupiny proti Mexiku urazil svojho trénera (Francúzi prehrali 0:2, pozn.). "Niekto si želá francúzsky neúspech. Náš problém nie je Anelka, ale zradca vo vnútri tímu," vyhlásil obranca Manchestru United Evra.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Anelka trénerovi: Choď do r..., ty zkur..syn!
SITA