Ministerka dohnala francúzskych hráčov k slzám!

22. júna 2010, 15:08
Tip redakcii

Až ministerská návšteva pohla svedomím futbalových hviezd reprezentujúcich krajinu na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Šéfka rezortu pre šport a zdravie Roselyne Bachelotová v pondelok zavítala do tábora tímu, ktorý doteraz na šampionáte robil Francúzsku viac hanby ako radosti.

Ministerka Blancheotová: Takto teda nie chlapci!

Ministerka Blancheotová: Takto teda nie chlapci!

Autor: TASR

Z dvoch zápasov v základnej A-skupine získal len jeden bod za remízu s Uruguajom a v utorkovom dueli s JAR mu ani víťazstvo nemusí stačiť na postup do osemfinále. Namiesto pokory sa zverenci Raymonda Domenecha prezentovali bojkotom tréningu, čím chceli podporiť spoluhráča Nicolasa Anelku vylúčeného z výpravy pre vulgárnu výmenu názorov s trénerom v polčasovej prestávke súboja s Mexikom (0:2).

Bachelotovej schôdzka s tímom sa konala na žiadosť francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho a umývanie hláv podľa jej slov zabralo. "Aplaudovali mi a plakali," vyhlásila ministerka a ďalej prezradila: "Povedala som im, že už nie sú hrdinami pre naše deti. Že rozdupali sny svojich rodičov, priateľov, priaznivcov. Pošpinili obraz celého Francúzska, a preto ich Francúzsko čelí futbalovej pohrome. Nie pre prehru v zápase, ale pre morálne zlyhanie." Podľa Bachelotovej išlo o veľmi emotívne momenty a v očiach viacerých futbalistov videla slzy.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Ministerka dohnala francúzskych hráčov k slzám!
SITA