Pre Vieiru je reprezentácia uzavretá kapitola

27. júna 2010, 12:02
Tip redakcii

Bývalý kapitán francúzskeho reprezentačného tímu Patrick Vieira v sobotu naznačil, že jeho reprezentačná kariéra je pravdepodobne už uzavretou kapitolou.

Patrick Vieira s trofejou pre majstra sveta počas otváracieho ceremoniálu MS

Patrick Vieira s trofejou pre majstra sveta počas otváracieho ceremoniálu MS

Autor: SITA

Tridsaťštyriročný defenzívny záložník anglického Manchestru City sa nedostal do 23-členného kádra mužstva trénera Raymonda Domenecha na svetový šampionát v Juhoafrickej republike. Reprezentácia "krajiny galského kohúta" si na juhu "čierneho kontinentu" spravila veľkú hanbu. Okrem nepresvedčivých výkonov totiž zapĺňala stránky svetových médií najmä nezhodami v tíme, ktoré vyvrcholili vyradením útočníka Nicolasa Anelku z tímu.

Na otázku redaktora televízneho kanála Canal Plus, či by súhlasil s návratom do francúzskeho tímu pod vedením nového trénera Laurenta Blanca, Vieira odpovedal: "Nie, nebolo by to rozumné." Stredopoliar s vynikajúcim držaním lopty bol jednou z hviezd Francúzov na svetovom šampionáte v roku 1998 a následne aj na majstrovstvách Európy o dva roky neskôr, keď Francúzi na oboch podujatiach triumfovali. V 107 medzištátnych stretnutiach nastrieľal Patrik Vieira 6 gólov. Senegalský rodák hral počas svojej kariéry v mužstvách AC Miláno, Arsenal Londýn, Juventus Turín a Inter Miláno. Momentálne si oblieka dres "The Citizens".

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pre Vieiru je reprezentácia uzavretá kapitola
SITA