Argentína rozdrvila Kóreu, Higuaín s hetrikom!

17. júna 2010, 16:28

Argentínski futbalisti si ako prvý tím prakticky zabezpečili postup do osemfinále MS v JAR, keď v Johannesburgu vo štvrtok zdolali Kórejskú republiku 4:1. Mužstvo trénera Diega Maradonu by mohlo o vyraďovačku prísť iba v bezbrehej teórii veľmi vysokej prehry s Gréckom s tým, že by proti nim zahrali aj výsledky zostávajúcich zápasov skupiny. Teda že by boli ešte dvaja iní 6-bodoví účastníci s lepším celkovým skóre.

Radosť argentínskych hráčov.

Autor: SITA

B-skupina - 2. kolo:
Argentína - Kórejská republika 4:1 (2:1)
Góly: 17. Chu-Young (vlastný), 33., 76. a 80. Higuain - 45+1. Chung-Yong. Rozhodcovia: De Bleeckere - Hermans, Vromans (všetci Belg.). ŽK: Gutierrez, Mascherano, Heinze - Yeom, Lee Chung-Yong, 72.000 divákov.
Argentína: Romero - Demichelis, Samuel (25. Burdisso), Heinze - Gutierrez, Mascherano, Rodriguez, Di Maria - Messi - Higuain (82. Bolatti), Tevez (75. Agüero)
Kórejská republika: Jung - Oh, Cho, Lee Jung-Soo, Lee Young-Pyo - Lee Chung-Yong, Kim Jung-Woo, Ki (46. Namil) - Park Ji-Sung - Yeom, Park Chu-Young (81. Donggook).

Favorizovaný tím sa pustil schuti do dobýjania súperovej bránky, od začiatku demonštroval svoju prevahu na lopte a celý polčas diktovali tempo. Kórejčania sprvoti vládali držať krok v pohybe bez lopty a ich pružná defenzíva dovoľovala Messimu a Di Mariovi iba náznaky kreácií. Lenže prišiel faul na ľavej strane, ktorý zahrával Messi, jeho center spoluhráči minuli, ale odrazil sa od nohy Park Chu-Younga. Jung Sung-ryong nemohol za tento gól, ale podobne ako o štvrťhodinu neskôr ani nedal svojej brankárskej reakcii bonus vrcholného podujatia. Higuainova hlavička po centri Rodrigueza a  predĺžení Burdissa bola síce umiestnená, ale kórejský ochranca svätyne po nej siahal. Argentínčania jasne dominovali a na druhej strane súpera nepúšťali v ofenzíve ani do náznakov. Sami zo svojho sebavedomého úsilia vyťažili zopár ďalších šancí, najväčšiu v 42. minúte Messi, ktorý vyobšíval celý stred kórejskej zálohy i obrany, ale zakončil tesne vedľa. Ako blesk z jasného neba prišlo skorigovanie Chungyonga, ktorý potrestal obrovitánsku hrúbku Demichelisa.

Po obrátke Higuain prisunul Messimu, ten však palebnú pozíciu na 16-ke riešil zbytočnou kľučkou. Potom Tevez spoza 16-ky nebezpečne vypálil, brankárom vyrazenú loptu obrana odvrátila a z kórejskej kontrasnahy sa vygenerovali v priebehu pár sekúnd žlté karty Argentínčanov Gutierreza a Mascherana. Ázijský kolektív začal hru vyrovnávať a hoci súper pôsobil kompaktnejšie a kombinačnejšie, tieto atribúty outsider kompenzoval rýchlosťou a zvýšenou odvahou. V 58. minúte obrovskú šancu na vyrovnanie spálil Yeom, ktorý sa z pravej strany rútil po peknej narážačke sám na Romera, ale loptu poslal vedľa bránky. Argentínčania však postupne opraty zápasu opäť plne ovládli a Higuain po akciách Messiho a Agüera dovŕšil prvý hetrik šampionátu.

Javier Mascherano, kapitán Argentíny: "Micho (Demichelis) nepočul, že je za ním súperov hráč. Pri takom hluku je veľmi náročné komunikovať so spoluhráčmi. V druhom polčase sme zvýšili naše vedenie a to je dôležité. Od prvej minúty sme mali proti nebezpečnému súperovi hru pod kontrolou."

Huh Jung-moo, tréner Kórejskej republiky: "Napriek prehre máme stále šancu postúpiť medzi najlepších 16 tímov. Či sme prehrali 1:3 alebo 1:4 nie je podstatné. Zamerali sme sa na Messiho, no nedokázali sme ho ustrážiť."