Maradona: Ospravedlňujem sa Platinimu, nie Pelemu

17. júna 2010, 20:18
Tip redakcii

Legendárny Diego Maradona sa vo štvrtok verejne ospravedlnil prezidentovi Medzinárodnej futbalovej federácie Michelovi Platinimu za svoje kritické komentáre na jeho adresu.

Tréner Argentíny Diego Maradona

Tréner Argentíny Diego Maradona

Autor: SITA

Ďalší futbalový velikán Pele, ktorý by sa mal podľa Argentínčana "vrátiť do múzea", sa ospravedlnenia z jeho úst nedočkal.

"Chcem sa prostredníctvom vás, novinárov, ospravedlniť pánovi Platinimu. Nie však Pelemu," vyhlásil tréner argentínskej futbalovej reprezentácie na tlačovej konferencii v dejisku MS. Maradona si Platiniho zobral na mušku v súvislosti s kritikou lopty Jabulani, s ktorou hrajú futbalisti na svetovom šampionáte v JAR. "Vôbec ma neprekvapujú jeho reakcie, pretože nikdy sme nemali blízky vzťah. Vždy to bolo dovidenia, ahoj a nič iné. Všetci dobre vieme, aký tento Francúz je. Platini si myslí, že je lepší ako ostatní. Aj preto som mu nikdy nevenoval veľa pozornosti," vyjadril sa v pondelok o šéfovi FIFA majster sveta z roku 1986.

Jeho odveký rival Pele si vtedy musel vypočuť ešte tvrdšie slová: "Pele by sa mal vrátiť do múzea," reagoval Argentínčan na predchádzajúce vyjadrenia Brazílčana, podľa ktorého sa Maradona stal trénerom Argentíny iba pre peniaze. Argentínčania sú po dvoch zápasoch na čele tabuľky B-skupiny, po víťazstve 1:0 nad Nigériou deklasovali vo štvrtok Kórejskú republiku 4:1.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Maradona: Ospravedlňujem sa Platinimu, nie Pelemu
TASR