Messiho kopú ako zemiaky

29. júna 2010, 07:59
Tip redakcii

Tréner Argentínčanov Diego Maradona bol napriek víťazstvu svojho tímu nad Mexikom (3:1) v osemfinále MS riadne vytočený. Najjagavejšiu hviezdu spomedzi jeho zverencov Lionela Messiho vraj súperi okopávajú ako zemiaky.

OKOPÁVANÝ:
Lionel Messi (vpravo)
si užil tvrdosti
aj v zápase
s Mexikom.

OKOPÁVANÝ: Lionel Messi (vpravo) si užil tvrdosti aj v zápase s Mexikom.

Autor: TASR

Hoci mu na svetovom šampionáte akoby zvlhol pušný prach, argentínskeho trénera Maradonu strelecké suchoty jeho najväčšej osobnosti v kádri príliš neznepokojujú.

Legendu svetového futbalu viac trápi fakt, že Messi je v jednom kuse z každej strany okopávaný. Výnimkou nebol ani osemfinálový duel s Mexikom. „Je to škandalózne. Všetci sa zameriavajú len na jeho pravú alebo ľavú nohu a vôbec si pri tom nevšímajú loptu. Kopú ho zo všetkých strán a rozhodcovia to majú absolútne v ‚paži’,“ horekoval Maradona.

Rozladil ich gól z ofsajdu

Kým sa Argentína radovala z postupu do štvrťfinále, Mexičania sa právom sťažovali na rozhodcov, ktorí ovplyvnili zápas. Prvý gól z hlavy Tevéza totiž padol z jasného ofsajdu. „Videl to celý svet. Väčšinou sa k arbitrom nevyjadrujem. Keď však taliansky rozhodca uznal neregulárny gól súpera, zobral mojim hráčom mentálnu silu a koncentráciu. Dovtedy sme boli jasne lepším tímom,“ povedal tréner Mexičanov Javier Aguirre.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/sma 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Messiho kopú ako zemiaky
Plus JEDEN DEŇ/sma