Nigéria dostala 48-hodinové ultimátum

02. júla 2010, 11:48
Tip redakcii

Nigéria má dva dni na to, aby odvolala dvojročné zastavenie účasti svojej futbalovej reprezentácie na medzinárodných súťažiach.

Reprezentanti Nigérie, ktorí na MS v JAR hlboko zaostali za očakávaniami

Reprezentanti Nigérie, ktorí na MS v JAR hlboko zaostali za očakávaniami

Autor: TASR

Suspendáciu uvalil na národný tím prezident Nigérie Goodluck Jonathan pre neuspokojivé výsledky mužstva na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Nigéria nedokázala postúpiť zo základnej B-skupiny, keď v troch dueloch získala iba jediný bod. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) reagovala až v piatok a výsledkom je 48-hodinové ultimátum na stiahnutie suspendácie.

Generálny sekretár FIFA Jerome Valcke by mal o situácii diskutovať s delegovaným zástupcom krajiny v svetovej organizácii. "Nigéria zašla príliš ďaleko a bude čeliť zastaveniu členstva, ak do nasledujúcich 48 hodín nezmení rozhodnutie," povedal Valcke pre rozhlasovú stanicu Talk Radio 702 a bližšie vysvetlil postoj FIFA: "Nemôžeme dovoliť vláde rozhodovať o tom, že národný tím nebude hrať na medzinárodných turnajoch. Nemôžeme mlčať vo vzťahu k Nigérii, keď sme pred tým vyslali silný signál Francúzsku." Podľa Valckeho ide o jasné porušenie zásady o nezávislosti futbalu od politického

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nigéria dostala 48-hodinové ultimátum
SITA