Nigéria po vypadnutí: Hádky, obvinenia a nadávky

23. júna 2010, 15:35
Tip redakcii

Vzájomné obviňovania ovládli nigérijský tábor po vypadnutí z futbalových MS 2010. Nigéria získala v troch zápasoch len bod a skončila na poslednom mieste B-skupiny za Argentínou, Kórejskou republikou a Gréckom.

Hráči Nigérie opúšťali ihrisko po zápase s Kórejskou republikou so zvesenými hlavami.

Hráči Nigérie opúšťali ihrisko po zápase s Kórejskou republikou so zvesenými hlavami.

Autor: SITA

"Super orli" tak nepostúpili ďalej podobne ako na MS 2002. Hlavnou príčinou vypadnutia je podľa útočníka Osazeho Odemwingeiho Nigérijská futbalová federácia (NFF), ktorá pred šampionátom prepustila trénera Shuaibua Amodua. "Bolo veľkou chybou vyhodiť Amodua pred MS," uviedol Odemwingie, ktorý predtým naopak žiadal zahraničného trénera pre tím. Prezident technickej komisie NFF Taiwo Ogunjobi preto nechcel ani reagovať. "Naozaj si neželám komentovať vyjadrenia tohto hráča. Viem ale, že to povedal iba preto, čo sa udialo," uviedol Ogunjobi.

Ďalší predstaviteľ NFF si však pod prísľubom anonymity nedával servítku úpred ústa. "Sú to len kyslé slová a nekonzistentné údery zo strany Osazeho, keď povedal to, čo sme počuli," uviedol. "Viem, že bol jedným z tých, čo chcel vyhodenie Amodua a teraz - pretože nedostal veľa priestoru - je na vine Lars Lagerbäck," dodal predstaviteľ federácie. Podľa bývalého útočníka Stepehna Keshiho bola hlavná príčina vypadnutia prozaickejšia - slabá hra. "Už len z pohľadu na hráčov bolo jasné, že nemajú dostatok túžby, neboli pripravení bojovať a zomierať za svoju krajinu," uviedol Keshi.

Nigérii chýbajú v tíme hráči ako boli Austin "Jay Jay" Okocha, Sunday Oliseh či Rashidi Yekini, ktorí hrali za krajinu v 90. rokoch a považujú ich za "zlatú generáciu", keďže na MS 1994 a MS 1998 postúpili zo skupiny ďalej. Podľa pozorovateľov Nigéria trpela aj tým, že švédsky tréner Lagerbäck nemal dostatok času na oboznámenie sa s tímom, keďže k nemu prisiel len tri mesiace pred šampionátom. "Vyhadzovanie a výmena trénerov nám to pred MS neuľahčili," skonštatoval "Jay Jay" Okocha.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Nigéria po vypadnutí: Hádky, obvinenia a nadávky
TASR