Rehhagel pozná recept aj na Argentínu

18. júna 2010, 12:45
Tip redakcii

Gréci nemajú veľké ilúzie o postupe do vyraďovacej fázy futbalových MS, hoci vo štvrtok nečakane vyhrali nad Nigériou 2:1. V poslednom zápase v B-skupine ich čaká Argentína a ani bod im nemusí stačiť na postup. Navyše, kouč Otto Rehhagel si určite dobre uvedomuje, že najmä v prvých 30 minútach súboja s Nigériou predviedli jeho zverenci dosť chabý výkon - nenachádzali nijaké riešenia, ľahko odovzdávali loptu súperovi, mužstvo sa nevedelo rozbehnúť.

Otto Rehhagel patrí medzi najlepších svetových trénerov.

Otto Rehhagel patrí medzi najlepších svetových trénerov.

Autor: SITA

"V ceste nám stojí Argentína, mužstvo svetovej triedy. Je jasne lepšia ako my, ale poznáme recept, ako na ňu," vravel nemecký kouč Grécka Otto Rehhagel. "Sme radi, že máme stále šancu postúpiť, ale vieme aj to, že Argentína má mimoriadne kvalitný tím."

Gréci si uvedomujú, že duel s Juhoameričanmi bude náročný, ale sú radi, že konečne prelomili smolu a na MS nielenže strelili svoj prvý gól v histórii, ale vybojovali si aj prvé víťazstvo. "Nestarám sa o to, čo bude nasledovať. Teraz sa teším z toho, že sme urobili radosť sebe aj fanúšikom, ktorí nám nikdy neprestali veriť," vyhlásil Vasilis Torosidis, strelec víťazného gólu v stretnutí s Nigériou.

Po inšpiráciu pre najbližší zápas s Argentínou nemusia Gréci chodiť ďaleko. V roku 2004 získali senzačne titul majstrov Európy, keď zdolali vo finále Portugalsko nabité hviezdami ako napríklad Cristiano Ronaldo či Luís Figo.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Rehhagel pozná recept aj na Argentínu
SITA