Američania nechápu neuznaný gól

18. júna 2010, 21:17
Tip redakcii

Veľmi blízko od dokonalého obratu boli futbalisti Spojených štátov amerických v piatkovom dueli C-skupiny majstrovstiev sveta v Johannesburgu proti Slovincom.

Američan Edu strieľa gól, ktorý však rozhodca neuznal.

Američan Edu strieľa gól, ktorý však rozhodca neuznal.

Autor: SITA

Američania prehrávali po prvom polčase 0:2, no strhujúcim výkonom po prestávke najprv vyrovnali na 2:2 a dokonca strelili aj tretí gól. Ibaže úspešnú dorážku v podaní striedajúceho Edua v 85. min hlavný arbiter z Mali Koman Coulibaly z neznámeho dôvodu neuznal. V 80-ročnej histórii majstrovstiev sveta sa Američanom ešte nikdy nedotiahli do víťazstva zápas, v ktorom spočiatku ťahali za kratší koniec. Teraz prvýkrát aspoň vyrovnali z 0:2 na 2:2. Pred nimi sa to na šampionáte v Juhoafrickej republike nepodarilo žiadnemu tímu.

"Netuším, čo vlastne rozhodca odpískal. Iba nám zobral gól, to je všetko," utrúsil smutný Landon Donovan, ktorý na začiatku druhého polčasu znižoval na 1:2. "Stále nevieme, prečo náš tretí gól rozhodca odmietol uznať. Jedna verzia je taká, že môj syn Michael odsotil protihráča v snahe uvoľniť sa, ďalšia zase taká, že tam bolo v pokutovom území viacero faulov," podotkol 52-ročný tréner Bob Bradley a ďalej pokračoval: "Moji hráči dali do zápasu a obrátenia výsledku všetko a teraz sa cítia byť podvedení. Tie emócie sú ešte čerstvé na to, aby sa s tým tak skoro vyrovnali."

Svojich zverencov však zároveň nezabudol pochváliť za oduševnený výkon. "Tento tím bojuje od začiatku do konca celých 90 minút a to za každých okolností. A to je niečo, čo zdobí našu hru." Kapitán slovinského tímu Robert Koren si myslí, že rozhodca fúkol do píšťalky ešte predtým, než sa lopta ocitla v sieti. "Keď sa arbiter rozhodne prerušiť akciu písknutím, už nie je podstatné, ako sa akcia skončí. Hra je totiž prerušená," vysvetlil

Slovincom pretiekla pomedzi prsty veľká šanca stať sa prvým tímom, ktorý postúpi zo skupinovej do vyraďovacej fázy. Stačilo im udržať dvojgólové vedenie a získať tri body. Teraz majú po dvoch zápasoch na čele tabuľky C-skupiny na konte štyri body, Američania dva. Angličania s Alžírskom ešte majú zápas druhého kola k dobru. "V druhom polčase sme stratili koncentráciu a Američania z toho profitovali. Boli sme vpredu výsledkovo aj herne, ale dostali sme sa pod tlakom a nedokázali to udržať do konca," skonštatoval tréner kvalifikačného súpera Slovákov Matjaž

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Američania nechápu neuznaný gól
SITA