Beckenbauer sa tvrdo obul do Angličanov

15. júna 2010, 12:51
Tip redakcii

Legenda nemeckého futbalu Franz Beckenbauer v utorok kritizoval doterajší herný prejav anglickej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Podľa "Cisára Franza" sa národný výber Albiónu "vrátil späť do starých zlých čias spôsobu hry ´kopni a utekaj´"

Franz Beckenbauer

Franz Beckenbauer

Najvýraznejším momentom doterajšieho účinkovania Angličanov na šampionáte bol neuveriteľný kiks gólmana Roberta Greena, ktorý znamenal remízu s USA 1:1. Naopak nemecká "Nationalelf" pri svojom vstupe do turnaja zdemolovala Austráliu 4:0.

"To čo som videl zo strany Angličanov v dueli proti USA, malo iba veľmi málo spoločné s futbalom. Nie som si istý, či Fabio Capello dokáže niečo zmeniť. Angličania trpia tým, že v ich Premier League účinkuje iba málo domácich hráčov. Kluby sa spoliehajú na služby kvalitnejších futbalistov zo zahraničia," napísal vo svojom pravidelnom novinovom stĺpčeku Beckenbauer, ktorého komentáre poukazujú na všeličo, rozhodne však nie na názorovú konzistentnosť. Víťaz majstrovstiev sveta v úlohe hráča (1974) a neskôr i trénera (1990) totiž ešte pred začiatkom šampionátu Angličanov pasoval na jedného z najväčších favoritov.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Beckenbauer sa tvrdo obul do Angličanov
SITA