Defoe je pripravený pomôcť Anglicku

18. júna 2010, 12:57
Tip redakcii

Útočník anglickej futbalovej reprezentácie Jermain Defoe je pripravený vtlačiť hre "Albiónu" svoju pečať v prípade, že dostane dôveru od kormidelníka Fabia Capella v zápasoch majstrovstiev sveta v JAR.

Jermaine Defoe.

Jermaine Defoe.

Autor: SITA

V úvodnom vystúpení na šampionáte Angličania remizovali s USA 1:1 a okrem fatálnou chybou sa prezentujúceho brankára Roberta Greena sklamala i dvojica zakončovateľov Wayne Rooney a Emile Heskey. V piatkovom dueli proti Alžírsku by teda Defoe mohol dostať od Capella šancu. "Som pripravený, v tréningu som cítil dobrú formu," povedal 27-ročný kanonier Tottenhamu Hotspur.

V meraní síl proti USA sa ako striedajúci hráč na ihrisko dostal krídelník Manchestru City Shaun Wright-Phillips, pre ktorého to bola veľká pocta: "Nečakal som, že dostanem príležitosť už v prvom zápase. Bolo to veľmi milé prekvapenie, nemohol som chcieť viac. Bolo vynikajúce dostať sa už len do nominácie, zasiahnuť do reprezentačného zápasu na takomto veľkom turnaji je fantastické." Médiá často predstavujú Capella ako chladného a odmeraného taktika, ktorý nemá k svojim zverencom príliš vľúdny vzťah. Tieto špekulácie však Defoe i Wright-Phillips popreli. "Disciplína je pre neho veľmi dôležitá, ale tréner je zároveň veľkým podpichovačom," prezradil Defoe. "Vždy sa pridá k zábave, no na tréningu je prísny. Najmä pri obede sa veľa nasmejeme," dodal Wright-Phillips.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Defoe je pripravený pomôcť Anglicku
SITA