Gareth Barry: Bučanie fanúšikov sme si zaslúžili

19. júna 2010, 11:41
Tip redakcii

Stredopoliar Gareth Barry si návrat do zostavy anglického národného tímu na futbalových majstrovstvách sveta v JAR predstavoval inak. Po piatkovom stretnutí s Alžírskom, z ktorého jeden zo spolufavoritov turnaja vyťažil opäť len jeden bod za bezgólovú remízu, však rekonvalescent zo zranenia členka musel priznať, že zverenci Fabia Capella si zaslúžili bučanie od svojich fanúšikov po záverečnom hvizde. Angličania sa dostali pod paľbu kritiky už po nerozhodnom výsledku 1:1 s USA, v ktorom Barry sedel iba na lavičke.

Stredopoliar Gareth Barry si návrat do zostavy anglického národného tímu na futbalových majstrovstvách sveta v JAR predstavoval inak.

Stredopoliar Gareth Barry si návrat do zostavy anglického národného tímu na futbalových majstrovstvách sveta v JAR predstavoval inak.

Autor: SITA

V piatok sa už zapojil do hry, ale ani on nič nezmenil na bezradnosti ofenzívy "Albiónu". Bielo-červená záplava britských priaznivcov na tribúnach štadióna Green Point v Kapskom Meste mala preto pádny dôvod na nespokojnosť.

"Dalo sa to čakať. Merali dlhú cestu, aby nás videli, a zaslúžili si oveľa lepší výkon. Chceli od nás vidieť útočný futbal s gólmi a víťazstvom - a nič z toho sa nekonalo. Hrali sme podpriemerne a takáto reakcia bola prirodzená," konštatoval špílmacher Manchestru City.

Pripomenul však, že sklamanie zavládlo aj v šatni tímu. "Každý to musel na nás vidieť. Chceli sme vyhrať a získať tri body. Pozitívne je azda len to, že ešte stále máme postup vo vlastných rukách. Vieme, že sa musíme zlepšiť a zdolať Slovincov. Nasledujúcich pár dní na tom budeme tvrdo pracovať. Zhodnotíme si dnešný výkon a rozoberieme, čo sme robili zle," povedal Barry a vypichol aj najkrikľavejšie aspekty piatkového zlyhania:

"Najväčšie sklamanie spočívalo v tom, že sme si nevytvorili prakticky žiadne šance. Ofenzíve chýbala sila, smerom dopredu sme si neverili. Ak chceme v nasledujúcom zápase vyhrať, musíme streliť gól. K tomu musí smerovať naše tréningové úsilie."


Menej pochopenia pre reakciu anglických fanúšikov mal Garryho spoluhráč Wayne Rooney, ktorý po zápase pred televíznou kamerou sarkasticky poznamenal: "Krása, keď počujete vlastných fanúšikov, ako na vás bučia."

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Gareth Barry: Bučanie fanúšikov sme si zaslúžili
SITA