Rooneyho problémom je psychika, tvrdí Capello

20. júna 2010, 13:09
Tip redakcii

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Fabio Capello je presvedčený, že "gólové suchoty" jeho hviezdneho útočníka Wayna Rooneyho sú spôsobené psychickými problémami. Capello uviedol do pozornosti, že 24-ročný zakončovateľ Manchestru United odohral na majstrovstvách sveta šesť zápasov a ešte neskóroval.

Anglický futbalový reprezentant Wayne Rooney.

Anglický futbalový reprezentant Wayne Rooney.

Autor: TASR

V Juhoafrickej republike v stretnutí Angličanov proti USA (1:1) rozvlnil sieť Steven Gerrard a duel proti Alžírsku sa skončil bezgólovou remízou. Na svetovom šampionáte pred štyrmi rokmi v Nemecku v štyroch vystúpeniach taktiež gólovo zlyhal.

Taliansky kormidelník tak vylúčil možnosť, že Rooney by nebol stopercentne fit. "Wayne je výborný hráč. Pre súpera je neustále nebezpečný. Proti Alžírsku síce stratil veľa lôpt a pokazil množstvo prihrávok, no stále je dôležitou súčasťou tímu. Je úplne fit. Na ihrisku zostáva tak dlho ako akýkoľvek iní hráči. Jeho problém je v hlave. Viem to," vyjadril sa 64-ročný kormidelník "Albiónu".

Angličania majú poslednú šancu na postup zo základnej C-skupiny v stredu, keď nastúpia proti Slovinsku. "Cítime veľký tlak, o tom niet pochýb. Musíme to však akceptovať. V tíme panuje veľké napätie, pretože chceme zostať na turnaji čo najdlhšie. Čo bolo, bolo. K tomu sa už nemá zmysel vracať. Už to nemôžeme zmeniť. Zápas proti Slovinsku je naša posledná šanca," povedal kapitán Angličanov Steven Gerrard.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Rooneyho problémom je psychika, tvrdí Capello
SITA