V anglickej kabíne hrozila vzbura

21. júna 2010, 11:14
Tip redakcii

Okrem francúzskej futbalovej reprezentácie to vrie na MS aj v tej anglickej. Tréner Albiónu Fabio Capello čelil v nedeľu kritike z kabíny, v pondelok mal však už opäť tím pod kontrolou.

Anglický obranca John Terry stál na čele kritikov Fabia Capella

Anglický obranca John Terry stál na čele kritikov Fabia Capella

Autor: TASR

Angličanom tečú nervy po dvoch nevýrazných remízách s USA a s Alžírskom. V nedeľu sa objavili v tíme náznaky vzbury, keď sa počas tímového stretnutia prihlásil bývalý kapitán John Terry. Ten tvrdil, že "máme zodpovednosť k sebe aj trénerovi a ku každému, aby sme vyjadrili svoj názor a aby ho tréner vzal na vedomie."

Dodal tiež, že hráči by sa mali prestať báť raniť city spoluhráčov či trénera a tvrdil, že hovorí "za celý tím." Niektorí veteráni v anglickom drese však vyslovili nespokojnosť s Terryho slovami. Nedostatočná podpora Terryho tak umožnila Capellovi udržať tím na uzde, hoci po piatkovej bezgólovej remíze s Alžírskom sa začala objavovať nespokojnosť s tréningami.

Hráči vyjadrili nespokojnosť aj s Capellovou taktikou oznamovať základnú zostavu len dve hodiny pred zápasom. Terry tiež odmietol Capellove slová o tréme tímu v prvých zápasoch ako "trochu urážajúce".
      
Angličanov čaká posledný zápas skupiny so Slovinskom v stredu v Port Elizabeth. Na postup musí Albión zvíťaziť.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
V anglickej kabíne hrozila vzbura
TASR