Cahill s dištancom na jeden zápas

17. júna 2010, 13:56
Tip redakcii

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potvrdila jednozápasový dištanc pre kapitána austrálskej reprezentácie Tima Cahilla. Tridsaťročný stredopoliar anglického FC Everton dostal v nedeľňajšom zápase s Nemeckom (0:4) červenú kartu za faul na Bastiana Schweinsteigera v 56. min. Automaticky nasledoval dištanc na jedno stretnutie, ale FIFA ešte uvažovala o prípadnom zvýšení trestu.

Tim Cahill sa po svojom vylúčení neubránil slzám.

Tim Cahill sa po svojom vylúčení neubránil slzám.

Autor: SITA

FIFA sa tiež rozhodla nepotrestať kouča národného mužstva JAR Carlosa Albera Parreiru, ktorý mal nelichotivé narážky na hlavného rozhodcu v stredajšom zápase proti Uruguaju (0:3). Parreira povedal, že Massimo Busacca "je široko-ďaleko najhorší rozhodca". Švajčiarsky arbiter vylúčil gólmana JAR Itumelenga Khuneho za podrazenie uruguajského útočníka Luisa Suáreza v pokutovom území. Šesťdesiatsedemročný rodák z Ria de Janeiro tiež uviedol, že Busacca "si nezaslúži byť na majstrovstvách sveta a dával žlté karty, keď nemal." Podľa hovorcu FIFA Nicolasa Maingota "nebol porušený disciplinárny poriadok FIFA."

FIFA vo svojom vyhlásení tiež uviedla, že sa ešte nezaoberala žiadosťou Portugalska o anulovanie žltej karty pre stredopoliara Cristiana Ronalda, ktorú inkasoval v zápase proti Pobrežiu Slonoviny (0:0).

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Cahill s dištancom na jeden zápas
SITA