Cahilla vylúčenie zdrvilo: Skončil v slzách!

14. júna 2010, 11:29
Tip redakcii

Od jediného klasického útočníka v zostave Austrálie sa v nedeľňajšom dueli D-skupiny futbalových MS v Juhoafrickej republike s Nemeckom očakávalo, že bude hrozbou pre bránku favorizovaného súpera. V 56. min zápasu to bol však práve on, kto za stavu 0:2 pochoval nádeje svojho tímu na úspech. Za zákrok na Bastiana Schweinsteigera dostal bez predchádzajúceho žltého varovania červenú kartu a Nemci ponúknutú "presilovku" využili na ďalšie dva góly.

Tim Cahill sa po svojom vylúčení neubránil slzám.

Tim Cahill sa po svojom vylúčení neubránil slzám.

Autor: SITA

"Zničujúci verdikt pre mňa aj moju kariéru," so slzami v očiach reagoval na rozhodnutie mexického arbitra Marco Antonio Rodrígueza Morena ostrieľaný legionár z anglického Evertonu. "Myslím si, že som si zaslúžil nanajvýš žltú kartu, rozhodca bol krutý. Schweinsteiger mu hodil návnadu, preto červená. Nedokážem to pochopiť, poskytol im veľkú výhodu. Ale taký je futbal," konštatoval ďalej jeden z lídrov austrálskeho tímu, nezabudol však vyzdvihnúť aj kvality nemeckého mužstva. "Zaslúžia si uznanie. Hrali dobre, celý zápas mali pod kontrolou a víťazstvo si zaslúžili. Ale výsledok bol pre nás až veľmi tvrdý."

Kapitán "socceroos" Lucas Neill odmietol klásť vinu za prehru na vylúčeného spoluhráča. "Boli lepším tímom. Tim dostal červenú kartu, ale nemôžeme na neho zvaliť všetku zodpovednosť. Nazval by som ju kolektívnou. Nemáme inú možnosť, ako vyhrať zvyšné dva zápasy. Nebude to ľahké, ale musíme sa o to pokúsiť," uzavrel Neill.

Faul Tima Cahilla a následná červená karta:

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Cahilla vylúčenie zdrvilo: Skončil v slzách!
SITA