Jerome Boateng stojí za svojím bratom

21. júna 2010, 13:37
Tip redakcii

Nemecký futbalový reprezentant Jerome Boateng sa pred zápasom s Ghanou na MS zastal svojho polovičného brata Kevina Princa, ktorý hrá za Ghanu. Ghanský reprezentant čelí kritike Nemcov, že im v závere sezóny vyradil tvrdým faulom kapitána Michaela Ballacka.

Kevin-Prince Boateng

Kevin-Prince Boateng

Autor: TASR

"Aj Kevin je len človek, ktorý robí chyby. Neurobil to s úmyslom, nechcel Michaelovi Ballackovi zobrať MS," uviedol Jerome narážajúc na faul vo finále anglického FA Cup medzi Chelsea Londýn a FC Portmsouth.
      
Hoci Jerome svojho brata spočiatku kritizoval, po nenávistných vyjadreniach nemeckých fanúšikov na internete sa ho zastal. Podľa neho nie je správne, "aby bolo toľko ľudí na internete rasistov." Vznikli tiež rôzne internetové skupiny zamerané proti Kevin-Princeovi Boatengovi, na jednom fóre ho dokonca nazvali "štátnym nepriateľom číslo 1".

Jerome Boateng s ním však aj napriek obhajobe stále nechce obnoviť kontakty. "Je to môj brat a ostane mojím bratom, želám mu všetko dobré, ale momentálne si nemáme čo povedať," uviedol 21-ročný Jerome. Obaja bratia sa ale môžu v prípade pobytu oboch na ihrisku postarať o prvý bratský duel v histórii MS. Nemci potrebujú získať tri body, aby postúpili do osemfinále, Ghane stačí remíza. Informovala agentúra dpa.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Jerome Boateng stojí za svojím bratom
TASR