Média: Özil to zariadil

24. júna 2010, 09:18
Tip redakcii

Ohlasy médií na stredajší zápas D-skupiny MS 2010 vo futbale Nemecko - Ghana (1:0), ktorý rozhodol o postupe oboch týchto tímov do osemfinále:

Nemecký futbalista Mesut Oezilc - hrdina stretnutia, ktoré malo akoby dvoch víťazov

Nemecký futbalista Mesut Oezilc - hrdina stretnutia, ktoré malo akoby dvoch víťazov

Autor: SITA

Frakfurter Allgemeine Zeitung (Nem.): "Nemecko v osemfinále! Nemecký národný tím obstál v prvej veľkej skúške na majstrovstvách sveta v Južnej Afrike. Bola to ťažká lopota bez futbalovej krásy, ale postup do vyraďovacej fázy je na svete."

Bild (Nem.): "Dobre odvedená robota. Sme v osemfinále a môžeme snívať o ďalšom titule majstrov sveta. Ďakujeme, Mesut ÖSieg. A teraz, Jogi, poďme na Angličanov!“

Eurosport (Nem.): "Özil a jeho geniálny gólový úder proti Ghane. Boli to však poriadne nervy, kým si táto mladá nemecká jedenástka vybojovala osemfinálovú miestenku."

De Telegraaf (Hol.): "Vďaka víťazstvu 1:0 Nemci víťazmi D-skupiny a v osemfinále súpermi Angličanov. Súboj dvoch futbalových superveľmocí uvidí v nedeľu Bloemfontein."

APA (Rak.): "Zápas, ktorý mal dvoch víťazov. Özilova parádna strela z diaľky znamenala výdych pre Nemecko, ktoré sa triaslo, že prvýkrát nepostúpi do vyraďovacej fázy svetového šampionátu."

Ghana Review (Ghana): "Napriek prehre s Nemeckom postúpila Ghana do druhej fázy majstrovstiev sveta. Čierne hviezdy boli o niečo lepším tímom až do 60. min, keď Mesut Özil krásnym gólom rozhodol o víťazstve Nemcov."

USA Today (USA): "Ghana bola jediným africkým tímom, ktorý sa prebojoval zo skupinovej fázy do osemfinále pred štyrmi rokmi v Nemecku a pravdepodobne to tak bude aj teraz v Juhoafrickej republike. Pre Američanov je však Ghana niečo ako rodinný nepriateľ. Až deväť hráčov zo súčasného kádra figurovalo v zostave tohto afrického tímu pred štyrmi rokmi, keď Ghančania zdolali v záverečnom zápase základnej skupiny tím USA 2:1 a zabránili mu v postupe do osemfinále."

L´Equipe (Fr.): "Jedna stará dobrá strela z diaľky a osemfinálový šok Nemecko - Anglicko je na svete. Atraktívnejší úvod vyraďovacej fázy ani nemohol byť."

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Média: Özil to zariadil
SITA