V Durbane sa protestovalo, polícia brutálne zasiahla

14. júna 2010, 09:41
Tip redakcii

Juhoafrická polícia mala po nedeľňajšom večernom zápase na majstrovstvách sveta medzi futbalistami Nemecka a Austrálie (4:0) v Durbane plné ruky práce. Zasahovať však nemusela proti nedisciplinovaným fanúšikom, ale proti demonštrantom žiadajúcim na ulici pred Štadiónom Mosesa Mabhidu splnenie sľubov o platových podmienkach.

Juhoafrická polícia pripravená na zásah proti demonštrantom.

Juhoafrická polícia pripravená na zásah proti demonštrantom.

Autor: SITA

Na rozohnanie skupiny približne 300 protestujúcich použili poriadkové sily slzný plyn a podľa agentúry Reuters aj gumové projektily. Ulicu následne uzavreli betónovými blokmi. Zásah si údajne nevyžiadal žiadne zranenia, nik nebol zatknutý. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) incident nekomentovala, šéf mediálneho odboru miestneho organizačného výboru Rich Mkhondo vyhlásil, že udalosť nemala žiaden negatívny dopad na bezpečnosť 62 000 divákov.

"Dve hodiny po skončení prvého zápasu v Durbane prišlo k vnútornému sporu o výške mzdy medzi vedením a zamestnancami bezpečnostnej služby, ktorú si najal organizačný výbor. Zavolali sme políciu, aby ich rozohnala. Všetko sa udialo dlho po tom, ako diváci opustili štadión, preto incident nenarušil bezpečnostné operácie súvisiace so zápasom," informoval Mkhondo a dodal: "Organizačný výbor podnikne kroky, aby sa podobná situácia neopakovala." Jeden z ľudí najatých bezpečnostnou službou pre agentúru AP uviedol, že podľa dohody mali dostať 1500 randov (195 dolárov) za deň, vyplatili im však iba 190 randov (25 USD).

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
V Durbane sa protestovalo, polícia brutálne zasiahla
SITA