Vzbura Austrálčanov: Žiadajú vyhodenie trénera!

17. júna 2010, 11:18
Tip redakcii

Austrálčania ani štyri dni po vysokej prehre s Nemeckom 0:4 na MS v Juhoafrickej republike nedokázali prehltnúť horkú pilulku a kritici v radoch mužstva údajne predčasne žiadajú hlavu trénera Pima Verbeeka.

Tréner Austrálie Pim Verbeek.

Tréner Austrálie Pim Verbeek.

Autor: TASR

Holandský kouč končí na lavičke "Socceroos" po tomto šampionáte, niektorí hráči však chcú, aby ho prepustili už pred dvoma zostávajúcimi zápasmi v D-skupine. Austrália v nich nastúpi proti Ghane a Srbsku. Dôvodom hnevu členov tímu je zmena zostavy pred nedeľňajším zápasom, ktorý médiá označili prívlastkom "Durbanská pohroma". Spory v tíme zároveň poškodzujú záujem Austrálie hostiť MS 2022 a verejné ohováranie Verbeeka môže odradiť potenciálnych záujemcov o trénerskú stoličku austrálskej reprezentácie, varujú médiá.

Za odstúpenie Verbeeka je aj bývalý reprezentant a dnes obľúbený športový komentátor Craig Foster. "Dostáva dva milióny dolárov ročne, aby nás poslal na MS a tam nás obetoval bez úmyslu niečo zahrať," uviedol Foster. "Aby som bol úprimný, zišiel by som dole a hneď ho vyhodil," dodal.

Sklamaní sú aj fanúšikovia, podľa prieskumu televízie ABC až 80 percent divákov uviedlo, že výkon v prvom zápase sa nedá porovnávať s MS 2006, kde Austrálčania postúpili do osemfinále.

Harry Kewell však ešte nezahadzuje zbrane. "Áno, nebol to najlepší výkon a dostali sme na frak, ale ešte sú tam dva zápasy a na MS sa môže stať čokoľvek,""On je šéf a vy robíte, čo vám šéf povie," povedal novinárom a vyvrátil správy, že on a Mark Bresciano bojkotovali predzápasovú rozcvičku, pretože tréner ich nezaradil do základnej zostavy. povedal Kewell. Spory v tíme poprel aj šéf Austrálskej futbalovej federácie Ben Buckley. "Nie je tam žiadna nejednotnosť," vyhlásil Buckley.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Vzbura Austrálčanov: Žiadajú vyhodenie trénera!
TASR