Eliovi prischne úloha náhradníka

15. júna 2010, 20:56
Tip redakcii

Holandský futbalový reprezentant Eljero Elia, ktorý si výkonom v pondelkovom zápase základnej E-skupiny proti Dánsku (2:0) vypýtal miestenku v základnej jedenástke "Oranjes", začne pravdepodobne aj nasledujúci zápas majstrovstiev sveta na lavičke pre náhradníkov.

Holanďan Elia sa prebíja cez dánskych protihráčov.

Holanďan Elia sa prebíja cez dánskych protihráčov.

Autor: SITA

Dvadsaťtriročný krídelník Hamburgeru SV do pondelkového duelu naskočil v 67. min namiesto Rafaela van der Vaarta a okamžite sa zapojil do ofenzívnej misie holandského výberu. Výrazný Eliov podpis mal aj druhý gól favorita stretnutia, o ktorý sa v 85. min postaral Dirk Kuyt dorazením strely rodáka z Voorburgu do siete.

"Pre súpera je ťažké hrať hodinu proti Van der Vaartovi, ktorý sa pohybuje primárne uprostred ihriska, a zrazu musí brániť neúnavného Eliu. Spokojný som bol aj s výkonom Kuyta a Afellaya na pravej strane," objasnil zvedavým novinárom tréner Holanďanov Bert van Marwijk. Holandsko síce podľa očakávania zvíťazilo, herne však nepresvedčilo. "Proti defenzívnemu protivníkovi sme museli byť opatrní a trpezliví. Víťazstvo sme si však plne zaslúžili," uzavrel Van Marwijk.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Eliovi prischne úloha náhradníka
SITA