Holanďanky pobúrili minišatami, skončili vo väzení

16. júna 2010, 12:33
Tip redakcii

Juhoafrická polícia v stredu ráno zatkla dve holandské ženy pravdepodobne v súvislosti s pondelkovým duelom reprezentácie "oranjes" s Dánskom na majstrovstvách sveta. Ako je známe, skupinu 36 mladých holandských fanúšičiek v oranžových minisukniach, ktorých oblečenie bolo reklamou na holandský pivovar Bavaria, zadržali ešte počas spomenutého súboja.

Minišaty holandských fanúšičiek sa stali tŕňom v oku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Minišaty holandských fanúšičiek sa stali tŕňom v oku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Autor: SITA

Usporiadatelia ich odviedli do kancelárie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), kde ich vypočúvala polícia a pýtala sa ich, či pracujú pre uvedený pivovar. Po troch hodinách ich prepustili, ale polícia oznámila, že bude pokračovať vo vyšetrovaní prípadu. FIFA potom vo vyhlásení informovala, že mladé fanúšičky využil holandský pivovar na nekalú marketingovú kampaň. Na štadiónoch počas MS 2010 môže mať reklamu iba jediný výrobca piva, spoločnosť Budweiser, ktorá je oficiálnym sponzorom. FIFA dôsledne chráni svoje marketingové práva, ktoré sú významným zdrojom jej príjmov.

"Dve holandské ženy polícia zatkla v stredu ráno priamo v hotelovom komplexe. V súčasnosti sa snažíme zistiť, z čoho sú obvinené," uviedol hovorca holandského ministra zahraničných vecí Maxima Verhagena. Holandská ambasáda v Juhoafrickej republike vyslala dvojici žien na pomoc pracovníkov zastupiteľstva.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Holanďanky pobúrili minišatami, skončili vo väzení
SITA