Japonci nezaváhali, v osemfinále ich čaká Paraguaj

24. júna 2010, 22:41

Futbalisti Japonska zvíťazili vo svojom poslednom vystúpení v E-skupine na MS v JAR nad Dánskom 3:1 a postúpili do osemfinále. Zverenci trénera Takešiho Okadu si v utorok o 16.00 v Pretórii zahrajú s víťazom F-skupiny Paraguajom.

Japonské národné futbalové mužstvo má pred MS za sebou samé prehry.

E-skupina, 3. kolo:
Dánsko – Japonsko 1:3 (0:2)
Góly: 81. Tomasson - 17. Honda, 30. Endo, 87. Okazaki. Rozhodovali: Damon (JAR) – Ntagungira (Rwanda), Molefe (JAR), ŽK: Kröldrup, C. Poulsen, Bendtner - Endo, Honda, Nagatomo.
Dánsko: Sörensen - L. Jacobsen, Agger, Kröldrup (56. Larsen), S. B. Poulsen - Ch. Poulsen - Jörgensen (34. J. Poulsen), Kahlenberg (63. Eriksen) - Rommedahl, Tomasson – Bendtner.
Japonsko: Kawašima - Komano, Nakazawa, Tulio Tanaka, Nagatomo - Abe - Hasebe, Macui (74. Okazaki), Endo (90.+ Inamoto), Okubo – Honda.

Japoncom stačil na postup pri lepšom skóre nerozhodný výsledok, Dáni museli bezpodmienečne zvíťaziť. Do prvých dvoch gólových šancí sa dostali v 13. minúte Macui a Hasebe. Z následného protiútoku krížna strela Tomassona len o centimetre minula ľavú žrď bránky. Japoncov dostal do vedenia v 17. minúte Honda, ktorého strela ľavačkou po priamom kope z 35 m skončila v pravej časti bránky Sörensena. Bol to už druhý gólový zásah útočníka CSKA Moskva na prebiehajúcom šampionáte. O päť minút na to strelu Poulsena vyrazil Kawašima na rohový kop. V 30. minúte zahrávali Japonci ďalší priamy kop. Zdalo sa, že jeho realizátorom bude opäť Honda, ale napokon loptu podobným spôsobom ako jeho spoluhráč dopravil tentoraz do ľavej časti bránky hráč Endo. Japonci hrali veľmi efektívne, keď v držaní lopty boli lepší Dáni v pomere 58:42 percent.

Po zmene strán v 47. min zaváhal Sörensen, keď rukami zle zasiahol loptu a tá skončila na brvne jeho bránky. V 52. minúte mal na kopačke kontaktný gól Tomasson, ale Dáni z toho vyťažili iba šiesty rohový kop. O chvíľu na to musel zasahovať po nepríjemnej strele J. Poulsena Kawašima. V 80. minúte fauloval v šestnástke Aggera Hasebe a nariadený pokutový kop na dvakrát, keď Kawašima prvú strelu vyrazil, premenil Tomasson. Na konečných 3:1 v prospech hráčov krajiny vychádzajúceho slnka upravil Okazaki.