R. Song prvým Afričanom so štartom na štyroch šampionátoch

25. júna 2010, 10:44
Tip redakcii

Kamerunský futbalista Rigobert Song sa stal vo štvrtok prvým Afričanom so štartom na štyroch záverečných turnajoch majstrovstiev sveta. Dôveru dostal na záverečnú štvrťhodinu zápasu základnej E-skupiny s Holandskom (1:2), ktorý bol zároveň kamerunskou rozlúčkou so šampionátom.

Rigobert Song.

Rigobert Song.

Autor: SITA

"Poslal som ho na trávnik, pretože je to hráč, ktorý sa stal symbolom svojej krajiny," priznal tréner afrického tímu Paul Le Guen, ktorý si proti Holanďanom odkrútil svoju kamerunskú derniéru. Rigobert Song absolvoval debut na MS v USA v roku 1994, nechýbal na šampionátoch 1998 vo Francúzsku a 2002 v Japonsku a Kórejskej republike, kde bol kapitánom "neskrotiteľných levov". V celkovo deviatich zápasoch na všetkých štyroch turnajoch ani raz neskóroval a v roku 1994 inkasoval červenú kartu v dueli proti Brazílii.

Od 1. júla 34-ročnému Songovi zároveň mu patrí štvrté miesto v dĺžke kariéry ohraničenej účasťami na šampionátoch. Medzi prvým a zatiaľ posledným štartom Songa na MS uplynulo 16 rokov a 9 dní. Pred ním sú v tomto poradí už len Antonio Carbajal (16 rokov a 25 dní), Hugo Sánchez (16 rokov a 17 dní) a Lothar Matthäus (16 rokov a 14 dní).

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
R. Song prvým Afričanom so štartom na štyroch šampionátoch
SITA