Robbenov návrat vo veľkom štýle

25. júna 2010, 11:52
Tip redakcii

Už keď sa zdalo, že Holanďania strácajú víťazného ducha v poslednom zápase F-skupiny MS s Kamerunom a situácia bola nahnutá, prišiel na ihirsko Arjen Robben. Futbalista Bayernu Mníchov sa zo zranenia už takmer vystrábil a pripravil víťazný gól "oranjes" v zápase.

Robben by mal byť esom holandského trénera Berta van Marwijka pre zápas so Slovenskom.

Robben by mal byť esom holandského trénera Berta van Marwijka pre zápas so Slovenskom.

Autor: TASR

Holanďania, ktorí budú súpermi Slovákov v osemfinále šampionátu, viedli gólom Robina van Persieho, potom však v 65. minúte vyrovnal z penalty Samuel Eto'o a Afričania chytili druhý dych. Ich snahy vyhrať aspoň jeden zápas na MS však prekazil Robben, ktorý nastúpil na záverečnú štvrťhodinu a v 83. minúte trafil strelou z 20 metrov žrď a Jan Klaas Huntelaar úspešne dorazil víťazný gól. "Je dobré byť späť. Pre mňa to bol dôležitý moment," pochvaľoval si po zápase Robben. "Na tomto som pracoval. Bola to dlhá cesta a nie veľmi príjemná," dodal na margo zranenia. Pred osemfinále je ale realistom. "Viem, že môžem hrať lepšie a ešte nie som úplne fit."

Robbenovmu návratu sa teší aj tréner Bert van Marwijk. "Som rád, že hral 20 minút a nič sa mu nestalo. Očakávam, že bude môcť hrať dlhšie v ďalšom zápase, ale neviem, či bude hrať od začiatku," uviedol kouč ohľadom pondelkového duelu so Slovenskom. V zápase s Kamerunom však nebol úplne spokojn,. "Vyhrali sme, áno. Prvý polčas bol dobrý, ale druhý bol horší," uviedol kouč. Spokojný nebol ani Robben, mužstvo vraj v druhom dejstve stratilo koncentráciu. "Také chyby už nesmieme robiť, vo vyraďovacej fáze si ich proti veľkým tímom nemôžeme dovoliť," uviedol Arjen Robben.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Robbenov návrat vo veľkom štýle
TASR