Lippi: Za neúspech môžem ja!

24. júna 2010, 19:39
Tip redakcii

Nikdy v histórii futbalových majstrovstiev sveta sa nestalo, že na nasledujúcom šampionáte vypadli obaja finalisti už v základnej skupiny. Devätnáste MS a prvé v Afrike však menia históriu: po zlyhaní vicemajstra sveta z roku 2006 Francúzska senzačne vypadli aj svetoví šampióni Taliani. Pyšnú squadru azzura vyradil výborne hrajúci slovenský tím okolo kouča Vladimíra Weissa st., ktorý patril medzi outsiderov záverečného turnaja v Juhoafrickej republike. Taliansko je v šoku, tréner Marcello Lippi v záverečných sekundách štvrtkového duelu so Slovákmi len neveriacky krútil hlavou.

Lippi prevzal zodpovednosť za vypadnutie Talianska.

Lippi prevzal zodpovednosť za vypadnutie Talianska.

Autor: SITA

"Preberám zodpovednosť za tento neúspech," vyhlásil skúsený taliansky tréner po stretnutí. "Ak mužstvo v takom dôležitom zápase hrá ustráchane, bez srdca a nedokáže rozvinúť svoj potenciál, je to chyba trénera a tréningového procesu. Nedokázal som mužstvo pripraviť tak, aby uspelo na tomto šampionáte," dodal Lippi.

Taliani už druhý raz v histórii svetových futbalových šampionátov nepostúpili zo základnej skupiny po predchádzajúcom zisku titulu majstrov sveta. Prvý raz sa to stalo v roku 1950, ale vtedy boli okolnosti iné, keďže zlato si vybojovali v roku 1938, no potom sa v dôsledku II. svetovej vojny MS neuskutočnili.

Brankár Gianluigi Buffon, ktorý sa zranil v úvodnom dueli talianskej reprezentácie proti Paraguaju a proti Slovákom nechytal, podobne ako Lippi priznal zlyhanie. "Všetci sme túžili, snívali a veľmi chceli postúpiť, ale nezvládli sme to. Je to naša chyba," kajal sa 32-ročný gólman Juventusu Turín. "Ak nedokážete vyhrať ani jeden zápas, oprávnene cestujete domov. Uvidíme, čo príde po tomto neúspechu."

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Lippi: Za neúspech môžem ja!
SITA