Neapol v rozpakoch: Marek ide ďalej, Taliansko končí

25. júna 2010, 13:17
Tip redakcii

Duel Slovenska s Talianskom na futbalovom svetovom šampionáte bol od 46. minúty, keď na trávnik na štadióne Ellis Park v Johannesburgu vybehli útočník Fabio Quagliarella a krídelník Christian Maggio, aj súbojom trojice hráčov SSC Neapol. Radostné okamihy však po zápase prežíval iba Marek Hamšík, Slovensko vyradilo úradujúcich majstrov sveta a postúpilo do osemfinále.

Neapol je rozpoltený: Taliansko vypadlo, ale Hamšík ide ďalej.

Neapol je rozpoltený: Taliansko vypadlo, ale Hamšík ide ďalej.

Autor: ČTK

"Marek ďalej, Taliansko končí," napísala oficiálna internetová stránka SSC Neapol. Autor dvoch článkov venovaných štvrtkovému zápasu pripomína, že debut Maggia a ani krásny gól Quagliarellu nepomohli Talianom proti výborne hrajúcim Slovákom. Vyzdvihuje však prínos oboch hráčov SSC, ktorí výrazne oživili dovtedy mimoriadne bezfarebný výkon Talianska. Záverečný obraz na ihrisku bol príznačný. Na jednej strane Quagliarella snažiac sa zadržať slzy objal svojho neapolského spoluhráča, na druhej natešený Hamšík oslavujúci historický postup Slovákov do osemfinále.

"Videl som vo Fabiových očiach slzy, je mi ho veľmi ľúto. Bojoval, strelil nádherný gól, ale nestačilo to. Pre Taliansko je výsledok určite veľkým sklamaním, ale my sme prežili nádherný deň. Ospravedlňujem sa mojim spoluhráčom Maggiovi, De Sanctisovi a Quagliarellovi, ale povedali sme si, že v novej sezóne sa postaráme o slávu neapolských farieb," citovala oficiálna stránka SSC 22-ročného špílmachra slovenskej reprezentácie.

S 12 gólmi najlepší strelec Neapola v uplynulom ročníku Serie A bol na ihrisku opäť najbehavejším slovenským hráčom a výrazne prispel k postupu do osemfinále. "Takmer nik nečakal, že to dokážeme. Ale my sme odohrali stretnutie, ktoré navždy ostane v našej pamäti. Teším sa, prežívam silné emócie. Dokázali sme veľkú vec," podelil sa o svoje dojmy s fanúšikmi Neapola Marek Hamšík. Tí však prežívali prinajmenšom zmiešané emócie. Radostné z výkonu ich slovenskej klubovej hviezdy a trpké z vyradenia ich národného tímu.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Neapol v rozpakoch: Marek ide ďalej, Taliansko končí
SITA