Novozélanďania sú v eufórii

21. júna 2010, 10:10
Tip redakcii

K oslavným ódam na novozélandskú futbalovú reprezentáciu sa pridal aj premiér oceánskej krajiny John Key. Ten sledoval nedeľňajšiu senzačnú remízu 1:1 s Talianskom v čestnej lóži so svojím desaťročným synom a chválil hrdinský výkon "All Whites".

Strelec gólu do siete talianska Shane Smeltz.

Strelec gólu do siete talianska Shane Smeltz.

Autor: ČTK

"All Whites ukázali odvahu a charakter, ktorý majú na dosiahnutie doteraz najlepšieho výsledku Nového Zélandu vo svetovom futbale," uviedol premiér Key. "Remízou s jedným z najlepších tímov sveta All White prekvapili každého a udivili celý futbalový svet," uviedol ďalej Key, ktorý po zápase osobne blahoželal kapitánovi Ryanovi Nelsenovi a jeho spoluhráčom a poprial im všetko dobré do posledného zápasu skupiny s Paraguajom.
      
V čase zápasu bolo na Novom Zélande skoré pondelkové ráno a Novozélanďania ho sledovali doma či v baroch. Médiá sa po zápase pretekali v chválach, podobne ako po prvom zápase so Slovenskom, v ktorom slovenskí futbalisti umožnili ostrovanom získať vôbec prvý bod v histórii MS.

"Ak bol výsledok so Slovenskom skvelý, tento je naozaj neuveriteľný a tím má reálnu šancu postúpiť ďalej do druhého kola, hoci Paraguaj vyzeral brilantne v zápase so Slovenskom,"
napísal New Zealand Herald a dodal: "Toto je jedno z najväčších prekvapení na MS, asi ako keď Američania porazili v roku 1950 Anglicko 1:0."
      
Pre Novozélanďanov je zadosťučinením aj fakt, že ich regionálni rivali Austrálčania majú po dvoch kolách o bod menej, navyše podľahli Nemecku 0:4 a mnoho Austrálčanov vyhlásilo, že bude radšej fandiť Novozélanďanom. Pridali sa aj médiá. "Toto bol slávny deň pre novozélandský futbal, slávny deň pre Nový Zéland vôbec," napísal renomovaný denník Sydney Morning Herald.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Novozélanďania sú v eufórii
TASR