Paraguaj postúpil, tréner Martino je nespokojný

25. júna 2010, 09:15
Tip redakcii

Tréner paraguajskej futbalovej reprezentácie Gerardo Martino mal napriek postupu jeho zverencov do osemfinále MS v JAR z prvého miesta v F-skupine k spokojnosti ďaleko. Výkon tímu vo štvrtkovom zápase proti Novému Zélandu (0:0) na štadióne v Polokwane bol pre neho sklamaním.

Tréner paraguajskej futbalovej reprezentácie Gerardo Martino.

Tréner paraguajskej futbalovej reprezentácie Gerardo Martino.

Autor: TASR

Martino tvrdí, že ak chce Paraguaj uspieť v utorňajšom osemfinálovom súboji proti Japonsku (o 16.00 v Pretórii) a postúpiť prvýkrát v histórii do štvrťfinále, musí sa výrazne zlepšiť. "Proti Novému Zélandu sme nehrali dobre. Mali sme slabý pohyb a pri rozohrávke sme sa dopúšťali množstva nepresností. Splnili sme síce základny cieľ postúpiť do osemfinále, no ak chceme ísť ešte ďalej, musíme výrazne pridať. Takýto výkon by na rýchlych a behavých Japoncov určite nestačil," povedal Martino pre akreditované médiá.

Podľa argentínskeho kouča boli hráči pred posledným zápasom v skupine príliš nervózni. "Chlapci vedeli, že majú na to, aby vyhrali, no obávali sa súperových rýchlych protiútokov. Príliš si uvedomovali, že ak by sme po jednom z nich inkasovali gól, náš postup by bol ohrozený. V osemfinále je to už kto z koho, buď vyhráte alebo idete domov, takže myslenie hráčov bude určite iné ako v skupinovej fáze," dodal Martino.

'Paraguajský útočník Roque Santa Cruz, ktorý získal ocenenie Hráč zápasu podľa FIFA, sa vyjadril pcohvalne na adresu novozélandskej obrany. "Bol to veľmi ťažký súper, chýbal nám rytmus a väčšia dynamika. V prvom polčase nás novozélandski obrancovia nepustili takmer k ničomu. V druhom dejstve už na nich trochu doľahla únava a prišli aj šance, no ani jednu sme nevyužili. Verím, že v osemfinále podáme oveľa lepší výkon. Postup do štvrťfinále je našim veľkým snom," povedal hráč Manchestru City.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Paraguaj postúpil, tréner Martino je nespokojný
TASR