Talianska tlač kritizuje "Lippiho jedenástku"

21. júna 2010, 11:00
Tip redakcii

Talianska tlač zaraegovala na remízu "squadry azzury" s outsiderom z Nového Zélandu (1:1) so značnou dávkou rezignácie. Tlač na Apeninskom polostrove označila výkon Talianov za "prepadák" a pripomenula, že reprezentácii hrozí skoré vypadnutie.

Marcello Lippi

Marcello Lippi

Autor: TASR

"Taliansko prepadlo! Teraz existuje riziko skorého príchodu domov," napísala La Republicca, podobný titulok mala aj La Stampa s fotografiou smutnej fanúšičky na fotografii. "Taliansko bez kvality," pridal sa denník Corriere della Serra, ktorý zároveň písal o "dlhom úpadku veľkého kapitána" Fabia Cannavara.

Práve po jeho chybe strelili Novozélanďania vedúci gól, ktorý mal napokon cenu zlatého bodu. "Je to chudobný výsledok, viac ako sklamanie. Povedal by som, že je mrazivý," napísal komentátor Gianni Mura z La Republicca. Ďalší novinári komentovali formáciu trénera Marcella Lippiho.

"Obávam sa, že Lippi mení rozostavenie Talianska preto, lebo pochopil, že tím mu nedáva to, čo hľadá,"
myslí si Mario Sconcerti z Corriere della Sera. "Je to všetko, Lippi?" položil rečnícku otázku denník La Gazzetta dello Sport. Taliansko musí v poslednom zápase zdolať Slovensko, aby mohlo pomýšľať na postup. Situáciu ešte môže zamotať aj duel Paraguaj

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Talianska tlač kritizuje "Lippiho jedenástku"
TASR