Taliansku vlajku ponesú Jamajčania!

23. júna 2010, 21:01
Tip redakcii

Šesť slovenských tínedžerov si vo štvrtok splní svoj sen a na štadióne Ellis Park v juhoafrickom Johannesburgu ponesie slovenskú vlajku v rámci úvodného ceremoniálu súboja majstrovstiev sveta vo futbale Slovensko - Taliansko. Práve tento súboj definitívne rozhodne o tom, kto postúpi z F-skupiny do osemfinále a kto sa so šampionátom rozlúči už po základnej časti.

Taliansku vlajku ponesú jamajskí vlajkonosiči.

Taliansku vlajku ponesú jamajskí vlajkonosiči.

Autor: SITA

Na šesť mladých ľudí vo veku 12 - 16 rokov sa usmialo šťastie vďaka súťaži "Staň sa vlajkonosičom", ktorú vyhlásila spoločnosť Coca-Cola. Priamo v Afrike sa už nachádza celá zostava 2 dievčat a 4 chlapcov. Táto šťastná šestka si užíva nielen chvíle svetového šampionátu, ale aj samotnej Afriky. Súčasťou ich programu je totiž i návšteva miestneho Safari, slonieho sirotinca, či bane na zlato. "Staň sa vlajkonosičom je exkluzívny projekt spoločnosti Coca-Cola. Prostredníctvom takejto príležitosti môžu mladí ľudia zažiť atmosféru veľkolepých majstrovstiev sveta vo futbale, a zároveň si môžu uvedomiť potrebu pravidelného pohybu," povedala Zuzana Svobodová, PR manažérka spoločnosti Coca-Cola.

Patrik Molčan z Lipian, ktorý je jedným z vlajkonosičského slovenského tímu poslal z Afriky aktuálnu a zatiaľ utajovanú informáciu: "Ďalší vlajkonosiči, Jamajčania, sú super ľudia, priateľskí a je s nimi zábava. Okrem toho sme sa dozvedeli, že oni ponesú konkurenčnú vlajku - tú taliansku." Reakcie ostatných detí odzrkadľujú ich dobrú náladu a radosť z prítomnosti v dejisku majstrovstiev sveta:

"Páčia sa nám tu ľudia - najmä ďalší vlajkonosiči. Rovnako aj mesto, aj keď na dlhšiu prechádzku sa iba chystáme. Našli sme si tu nových kamarátov, zahrali sme si futbal, jednoducho všetko je to super," povedali Daniela Sivecová a Martin Antol. O ďalších zážitkoch porozprávali Daniel Dudoma, Simona Košteková a Lukáš Kendra: "Najviac sa nám zatiaľ páčilo zdobenie nášho safari auta - aspoň každý spozná že IDE SLOVENSKO!!!" Mladých ľudí zo Slovenska prekvapila africká kuchyňa. "Kukuričná kaša môže byť lepšia ako zemiaky a cibuľová omáčka zasa chutnejšia ako kečup," zhodli sa slovenskí vlajkonosiči.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Taliansku vlajku ponesú Jamajčania!
SITA