Drogba môže hrať so špeciálnou dlahou

15. júna 2010, 12:11
Tip redakcii

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) dala v utorok zelenú pre štart útočníka Didiera Drogbu z Pobrežia Slonoviny v zápase MS 2010 proti Portugalsku.

Drogba sa zranil ešte v príprave.

Drogba sa zranil ešte v príprave.

Autor: Archív

FIFA odsúhlasila ochranu zlomenej ruky, s ktorou Drogba nastúpi proti Portugalsku. "Rozhodca tiež odsúhlasil ochranu, s ktorou chce Drogba nastúpiť," povedal hovorca FIFA Nicolas Maingot a uviedol, že portugalská výprava ochranu tiež videla.

Kanonier londýnskeho klubu Chelsea utrpel zlomeninu ruky pred jedenástimi dňami v prípravnom zápase proti Japonsku. Keď uruguajský rozhodca Jorge Larrionda dal zelenú štartu 32-ročnej hviezdy, vydýchol si celý futbalový národ v Pobreží Slonoviny. 

Drogba je skvelý hráč, rekordný strelec a kapitán Pobrežia Slonoviny. Po oznámení, že proti Portugalsku nastúpi, predviedli stovky fanúšikov v Abidžane spontánne tance radosti. V reprezentačnom drese zaznamenal Drogba doteraz 44 gólov v 68 medzištátnych zápasoch.

Pobrežie Slonoviny čakajú po úvodnom vystúpení proti Portugalsku v G-skupine ešte zápasy proti rekordným majstrom sveta z Brazílie 20. júna a outsiderovi z KĽDR 25. júna.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Drogba môže hrať so špeciálnou dlahou
TASR