Liedson začínal ako vykladač tovaru v potravinách!

18. júna 2010, 19:17
Tip redakcii

Jedným z aktívnych účastníkov MS v JAR, ktorý píše svoju neuveriteľnú futbalovú rozprávku, je aj portugalský útočník Liedson. Naturalizovaný reprezentant svojho času vykladal v rodnej Brazílii tovar do obchodných pultov, aby to napokon dotiahol až na svetový šampionát.

Portugalec Liedson (vpravo) zažíva na šampionáte svoj detský sen.

Portugalec Liedson (vpravo) zažíva na šampionáte svoj detský sen.

Autor: SITA

Postavou nevýrazný a šľachovitý kanonier hrával ešte pred desiatimi rokmi futbal len pre zábavu a relax. V tom čase pracoval ešte v obchodnom dome ako vykladač tovaru, potom však zrazu dostala jeho futbalová kariéra raketový štart. Jeden z obchodníkov si všimol talentovaného hráča a pozval ho, aby sa pridal do jeho firemného mužstva v štáte Bahia.  
      
Liedson, ktorý pre svoju "papierovú váhu" dostal prezývku "Light One" ("Ľahký"), hrával postupne v kluboch Pocoes (1998 - 1999), Prudentopolise (2000), Coritibe (2001 - 2002), Flamengu (2002 - 2003), Corinthianse (2003), aby napokon zakotvil v Sportingu Lisabon. V populárnom portugalskom klube odohral od roku 2003 celkovo 201 zápasov, v ktorých zaznamenal 111 gólov.    
      
"Keď mám loptu, tak musím utekať, pretože som chudý a v  osobných súbojoch mám fyzickú nevýhodu. Jednoducho sa snažím uniknúť svojmu strážcovi a nájsť voľný priestor," povedal Liedson, ktorý za Portugalsko dal tri góly v desiatich stretnutiach.    
      
Keď malo Portugalsko v úvode kvalifikácie MS 2010 problémy s koncovkou, tréner Carlos Queiroz povolal Liedsona, ktorý sa stal čerstvým občanom krajiny. Zásluhou gólu subtílneho útočníka remizovalo Portugalsko v Kodani s Dánskom (1:1) a následne rozhodol dvoma presnými zásahmi o kvalifikačnom triumfe nad Maďarskom (2:0). Liedson tak prevzal štafetu po Pauletovi a ani na šampionáte v JAR ešte nepovedal posledné slovo.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Liedson začínal ako vykladač tovaru v potravinách!
TASR