'Sloni' uhrali s Portugalskom cennú remízu

15. júna 2010, 18:03
aktualizované 15. júna 2010, 18:30

Utorňajší úvodný duel G-skupiny na MS v JAR medzi Pobrežím Slonoviny a Portugalskom sa skončil bezgólovou remízou 0:0.

Do prestížneho duelu nakoniec zasiahol aj Didier Drogba (vľavo).

Mužstvá začali opatrne a v úvodných minútach sa na ihrisku iba oťukávali. Uspávanku ukončil až tvrdý zákrok afrického obrancu Zokoru na najväčšiu hviezdu súpera Cristiana Ronalda, za čo mu rozhodca udelil žltú kartu. Nasledoval rohový kop, no prvá šanca zápasu prišla až v 11. minúte, keď sa do lopty oprel práve Ronaldo a napálil ju do pravej tyčky Barryho bránky. Na druhej strane pohrozil Tiene, no jeho pokus skončil tesne vedľa. "Sloni" v ďalších minútach prebrali taktovku hry, držali loptu, ale šance neprišli. Na ihrisku sa opäť odohrával taktický boj medzi šestnástkami, ani jeden z tímov nechcel riskovať a tak chýbali aj gólové príležitosti. Za prvý polčas predviedli oba tímy iba jedinú strelu na bránku, navyše po polhodine začalo pršať a mokrý terén na štadióne v Port Elizabeth hráčom skomplikoval pohyb a priniesol množstvo nepresností.

Oživenie priniesol úvod druhého dejstva. Najprv pohrozil útočník Gervinho, ktorý sa obtočil okolo svojho strážcu a tvrdo vypálil. Bol však už vo veľkom uhle a tak si brankár Eduardo s jeho pokusom poradil. Nasledoval nebezpečný roh Pobrežia Slonoviny a potom sa do šance rútil aj Kalou, no v poslednej chvíli minul prihrávku Dindana. Krátko pred hodinou hry sa ukázal aj predviedol útočník Liedson, keď si dobre nabehol na center Deca a jeho hlavičku len s ťažkosťami zlikvidoval Barry. Nasledovala ďalšia hluchá časť, akoby strach z prehry na oboch stranách prevýšil vôľu zvíťaziť. Desať minút pred koncom pohrozil strelou z priameho kopu Ronaldo, no ani jeho pokus nezdvihol divákov zo sedadiel. V nadstavenom čase sa ešte dostal pred brankára striedajúci Drogba, no v čistej šanci volil namiesto strely prihrávku. Nezáživný duel tak skončil bezgólovou remízou.

Hlasy po zápase:
Didier Drogba, útočník Pobrežia Slonoviny: "Lakeť bol v poriadku, no nebolo to ľahké len sa pozerať a taktiež ten návrat na ihrisko. Som rád, že to vyšlo. Dobre sme bránili a pritom nám pred zápasom nikto nedával žiadnu šancu. My sme 27. na svete, Portugalci sú tretí."

Sven-Göran Eriksson, tréner Pobrežia Slonoviny: "Som rád, že sa na ihrisku objavil Drogba. Mal veľkú chuť do hry a proti Brazílii nastúpi v základnej jedenástke. Remíza 0:0 nie je zlý výsledok, som spokojný."