Tréner Queiroz "viní" z remízy Drogbovu sádru

15. júna 2010, 20:17
Tip redakcii

Tréner portugalskej futbalovej reprezentácie Carlos Queiroz hromžil po utorňajšom meraní síl v Port Elizabeth v základnej G-skupine na MS v JAR proti Pobrežiu Slonoviny (0:0) na arbitrárny výklad pravidiel Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Drogba sa zranil ešte v príprave.

Drogba sa zranil ešte v príprave.

Autor: Archív

Queiroz si vzal na paškál kanoniera z FC Chelsea Didiera Drogbu, ktorému vrcholná inštancia svetového futbalu povolila hrať so špeciálnou dlahou spevňujúcou jeho nedávno zlomené a následne operované predlaktie. Priebojný zakončovateľ zasiahol do zápasu ako striedajúci hráč v 66. min po preskúmaní ochranného výstroja jedným z rozhodcov.

"Delegát FIFA rozhodol, že výrok rozhodcu je konečný. Je to trochu čudné, pretože podľa našich vedomostí pravidlá zakazujú hráčom nastúpiť so šperkmi či sadrou. O tomto verdikte sme v predstihu nevedeli. Potešilo by ma, ak by regule platili pre všetkých rovnako a bez pochybností,"
nechal sa počuť Queiroz.

Drogba sa zranil 4. júna v priateľskom zápase proti Japonsku. Podľa výroku predstaviteľov FIFA všetky zúčastnené strany, vrátane uruguajského arbitra Jorgeho Larriondu a portugalských predstaviteľov, upokojilo rozhodnutie, že ochranný odliatok nepredstavuje nebezpečenstvo pre ostatných zúčastnených.

Švédsky kormidelník A-tímu Pobrežia Slonoviny Sven-Göran Eriksson s Drogbom konzultoval jeho štart v predvečer duelu: "Rozprával som sa s ním v pondelok večer a povedal, že by radšej sedel na lavičke. V prípade potreby bol ale pripravený nastúpiť. Do ničoho sme ho netlačili."

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Tréner Queiroz "viní" z remízy Drogbovu sádru
SITA