Za Kakom stojí celá Brazília

21. júna 2010, 11:52
Tip redakcii

Brazílski futbalisti vyjadrili po nedeľňajšom zápase s Pobrežim Slonoviny (3:1) na MS podporu vylúčenému Kaka. Hviezdneho stredopoliara "kanárikov" prísne vylúčil francúzsky rozhodca v 88. minúte po druhej žltej karte, keď to na ihrisku medzi oboma tímami vrelo.

Kaka (10) vynechá zápas Brazíli s Portugalskom pre kartový trest.

Kaka (10) vynechá zápas Brazíli s Portugalskom pre kartový trest.

Autor: TASR

Kaka vtedy zdvihol lakeť na hruď pribiehajúceho Abdulkadera Keitu, ktorý teatrálne spadol a chytil sa za tvár, hoci Brazílčan ho do nej nezasiahol. Po následnej strkanici medzi nervóznymi Afričanmi, ktorí prehrávali 1:3 a Brazílčanmi vytiahol Stephane Lannoy druhú žltú a vzápätí čevernú a šokovaný Kaka opustil ihrisko, kým tréner Dunga freneticky protestoval a rozčuľoval sa pri lavičke.
      
Spoluhráči sa Kaka po zápase zastali. "Bolo tam príliš veľa tlaku zo strany hráčov, pretože rozhodca nič nevidel a nevidel to ani postranný," uviedol stredopoliar Gilberto Silva. uviedol ďalej Silva a dodal: "Myslím, ž e ten náhradník prišiel vyprovokovať konflikt. To je to, čo som videl,""Ale my všetci stojíme za Kaká a podporujeme ho, lebo vieme, že neurobil nič zlé."
      
Pridal sa aj obranca Lucio, ktorý v repríze videl celý incident a vyhlásil, že Kaka neurobil nič proti pravidlám. "Hráč ide ku nemu a potom to teatrálne zahrá, chytí sa za tvár. Kaka neurobil chybu," uviedol Lucio a dodal: "Rozhodca urobil veľa chýb. Ak pri druhom góle bola ruka - a ja som ju nevidel - tak aj červená karta pre Kaka bola chybou. Kaka neurobil nič zlé, ale futbale je taký." Futbalisti Pobrežia Slonoviny videli situáciu inak.

Podľa Guya Demala mal Kaka dokonca šťastie. "Ešte predtým, keď bol bol hráč na zemi, sa ho pokúsil kopnúť. Je mi ľúto, ale ak by to urobil náš hráč, hneď by išiel dole," vyhlásil Demel a dodal: "Kaka iba dostal žltú kartu a bude musieť stáť iba jeden zápas. Myslím, že Brazílčania by mali byť tichšie v tomto prípade." Kaka dostal prvú žltú kartu len t esne pred koncom zápasu, ktorý bol nervózny, a napokon viedol až k jeho vylúčeniu z hry.

"Je to smutné, ale zaslúžil si to. Mal by byť rád, že dostal dve žlté a nie hneď čevernú,"
dodal Demel narážajúc na fakt, že za priamu červenú môže hráč dostať stop až na dva zápasy. Demel však uznal aj kvality súpera. "Stále si myslím, že Brazília má skvelý tím s fantastickými hráčmi a dnes vyhrala zaslúžene." Brazília má však pred posledným zápasom skupiny už postup do osemfinále zaistený. V piatok nastúpi v šlágri G-skupiny proti Portugalsku.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Za Kakom stojí celá Brazília
TASR