Hondurasania chcú byť sebavedomejší

17. júna 2010, 12:26
Tip redakcii

Futbalisti Hondurasu majú pred ďalšími dvoma zápasmi na MS 2010 jasný cieľ - zbaviť sa nováčikovskej trémy a vyrovnať sa so stredajšou prehrou 0:1 s Čile.

Hráči Hondurasu si pred zápasom všetko dobre vysvetlili, no na výhru to nestačilo.

Hráči Hondurasu si pred zápasom všetko dobre vysvetlili, no na výhru to nestačilo.

Autor: SITA

Outisder H-skupiny hrá na MS po 28 rokoch a po zápase s Juhoameričanmi ho čakajú ešte merania síl s Európanmi - so Španielskom a Švajčiarskom. Asistent trénera Alexis Mendoza chce hráčov zbaviť najmä nervozity.

"Keď hráte prvý zápas na MS, je to ťažké. Honduras na turnaji chýbal 28 rokov a je to ťažká zodpovednosť," uviedol Mendoza narážajúc na veľké očakávania fanúšikov v chudobnej stredoamerickej krajine. "Neboli sme schopní ukázať na ihrisku všetko," uviedol ohľadom prvého duelu. V ďalšom zápase ich však čaká najsilnejšia prekážka - európsky šampión Španielsko. Zápas bude o to ťažší, že Španieli po úvodnej prehre 0:1 so Švajčiarmi potrebujú všetky body. "Španieli sú favoriti a rešpektujem ich. Budeme hrať a pokúsime sa prekonať trému," uviedol Mendoza. V zmenu verí aj kapitán tímu Amado Guevera. "Proti Španielsku to bude určite iné, tím bude sebavedomejší, nehľadiac na súpera," uviedol.

Hondurasu však chýba stredopoliar Julio Cesar de Leon, ktorého vyradilo tesne pred šampionátom zranenie stehna. Namiesto neho povolal tréner Reinaldo Rueada Jerryho Palaciosa, ktorý sa tak pripojil k bratom Wilsonovi a Johnnymu. Zo zranenia sa lieči aj David Suazo, ktorý prvý zápas presedel na lavičke. 

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hondurasania chcú byť sebavedomejší
TASR