Oslavy v Chile - polícia, slzný plyn a bitky

17. júna 2010, 08:34
Tip redakcii

Oslavy prvého víťazstva na futbalových majstrovstvách sveta po takmer 50 rokoch sa v Chile na mnohých miestach zmenili na výtržnosti a musela zasahovať aj polícia. Až 81 nespratníkov skončilo so zatykačom na policajnej stanici a pri zásahoch siahli strážcovia zákona aj po použití slzného plynu.

Oslavy v Chile boli poriadne divoké.

Oslavy v Chile boli poriadne divoké.

Autor: SITA

Väčšina zadržaných ľudí podľa policajných informácií neprimeraným spôsobom v hlavnom meste Santiago oslavovala triumf nad Hondurasom 1:0. Fanúšikovia sa v červených národných dresoch zhromaždili na námestiach, trúbili na trúbkach a mávali zástavami. "Vyskytlo sa niekoľko lúpeží, niekoľko ľudí sme zatkli pre poškodzovanie cudzieho majetku, no väčšina bola zadržaná za rušenie verejného poriadku," informovala agentúru Reuters policajná hovorkyňa.

Futbal má v krajine titul najpopulárnejšieho športu a pri významnejších podujatiach nie sú výnimkou ani bitky v športových baroch. Pred triumfom s Hondurasom sa Čiľania na MS naposledy tešili v roku 1962, keď v dueli o bronzové medaily na domácej pôde zdolali Juhosláviu 1:0. Odvtedy účinkovali na piatich šampionátoch, v rámci ktorých odohrali 13 zápasov bez víťazného pocitu.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Oslavy v Chile - polícia, slzný plyn a bitky
TASR