Španieli proti Hondurasu s Torresom

20. júna 2010, 15:28
Tip redakcii

S cieľom napraviť si renomé a vrátiť sa na víťaznú cestu nastúpia španielski futbaloví reprezentanti na druhý zápas H-skupiny na MS v JAR proti Hondurasu. Úradujúci majstri Európy v úvodnom vystúpení nečakane prehrali so Švajčiarskom 0:1, v pondelňajšom dueli na Ellis štadióne v Johannesburgu (20.30) tak musia zabrať naplno.

Fernando Torres.

Fernando Torres.

Autor: TASR

V základnej jedenástke by mal v útoku s Davidom Villom nastúpiť aj uzdravený kanonier Fernando Torres, na lavičke zostane Sergio Busquets. Tréner Španielov Vicente'del Bosque je optimistom a tvrdí, že jeho zverenci môžu v Juhoafrickej republike stále pomýšľať na najvyššie méty. "Musíme sa pozviechať, nabrať sebavedomie a opäť sa vrátiť k hre, ktorá nám priniesla toľko úspechov.

Na minulých svetových šampionátoch sa viackrát stalo, že tímy, ktoré v úvodných zápasoch zaváhali, to napokon dotiahli až do finále. Chlapcom som zdôraznil, že prehra so Švajčiarskom ešte nič neznamená. Majú na to, aby teraz šesťkrát za sebou vyhrali a zabojovali o titul. Počítame s tým, že Hondurasania vytvoria pred vlastnou šestnástkou obranný val, no určite v niektorých fázach zápasu otvoria hru, čo by sme mohli využiť," povedal del Bosque, ktorý sa naďalej teší veľkej podpore zo strany vedenia Španielskej futbalovej federácie.

Tréner Hondurasu Reinaldo Rueda počíta s tým, že Španieli budú hrať ofenzívne s cieľom čo najskôr rozhodnúť o osude stretnutia.

"Španielsko napriek prehre so Švajčiarskom stále považujem za najsilnejší tím na svete, no my sa nebojíme ani takých hviezd, akými sú Xavi, Torres či Villa. Ak budeme pracovať ako tím, môžme ich potrápiť a dosiahnuť priaznivý výsledok. Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať,"
povedal Rueda, ktorého zverenci v úvodnom dueli prehrali s Chile 0:1. Honduraský kouč proti Španielom opäť nemôže počítať so zraneným útočníkom Davidom Suazom. V Johannesburgu pôjde o druhý vzájomný súboj oboch tímov. Na MS 1982 v Španielsku Hondurasania pri debute na futbalovej fieste poriadne znepríjemnili domácemu tímu život a napokon dosiahli vo Valencii cennú remízu 1:1.

H-skupina - 2. kolo:
ŠPANIELSKO - HONDURAS, 20.30, Johannesburg, Ellis Park, hlavný
rozhodca: Juiči Nišimura (Jap.)
Predpokladané zostavy:
Španielsko: Casillas - Sergio Ramos, Pique, Puyol, Capdevila
- David Silva, Xabi Alonso, Xavi, Iniesta - Torres, Villa
Honduras: Valladares - Mendoza, Chavez, Figueroa, Izaguirre
- Alvarez, Palacios, Guevara, Espinosa - Pavon, Nunez

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Španieli proti Hondurasu s Torresom
TASR