V Španielsku zavládlo obrovské sklamanie

17. júna 2010, 11:36
Tip redakcii

Španielsko má za sebou neúspešnú premiéru na futbalových MS 2010. Prehra "furia roja" s papierovo slabším Švajčiarskom 0:1 spôsobila v krajine šok a sklamanie.

Fanúšičky Španielska nemohli cez zápas veriť svojim očiam.

Fanúšičky Španielska nemohli cez zápas veriť svojim očiam.

Autor: SITA

Až 70 percent Španielov pred zápasom verilo, že ich tím zvíťazí. Mužstvo Ottmara Hitzfelda však španielsky hviezdny útok nepustilo k úspešnému zakončeniu a keď aj lopta prešla, zastavilo ju brvno alebo brankár. Podľa denníka AS Španieli pripomínali "boxera s oboma poškodenými rukami", pričom "rukami" boli David Villa a Fernando Torres. "Tradičné Španielsko?" pýta sa denník Marca s odkazom na tradične neúspešné vystúpenia Španielska na MS. Denník tiež poukázal na stav Torresa a Andresa Iniestu, ktorí sú po zraneniach. Gól Švajčiarov však podľa neho padol z predchádzajúceho ofsajdu, denník však pripustil, že "ho bolo ťažko vidieť".

Denník El Páis dáva vinu nevýraznému stredopoliarovi Xavimu, ktorý bol najužitočnejším hráčom na víťaznom Euro 2008, v stredu ho však Švajčiari ubránili. Podľa médií ale Španieli stále majú reálne šance na postup, ak zabodujú v oboch zostávajúcich zápasoch s Hondurasom a s Čile. Zároveň ale upozornili, že žiadne mužstvo po prehre v prvom zápase nezískalo titul.

Svoj názor vyjadril aj bývalý tréner Luis Aragones, ktorý pred dvoma rokmi priviedol Španielov k európskemu titulu. Podľa neho bolo pred zápasom "príliš veľa eufórie" a "žiaden tím nevyhral zápas predtým, ako ho odohral". "Španielsku chýbala rýchlosť a pohyb. Švajčiari hrali podľa očakávania, bránili s desiatimi hráčmi a hrozili z protiútokov," skonštatoval Aragones.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
V Španielsku zavládlo obrovské sklamanie
TASR