FOTO Dohodnutá bitka! Chuligáni Ľubľany a Žiliny sa pobili v uliciach mesta

20. júla 2016, 20:00
Tip redakcii

Tiekla krv! Pred súbojom 2. predkola Ligy majstrov Trenčína s Olympijou Ľubľana to vyzeralo na pokoj v uliciach Žiliny, kde sa duel odohrával, až kým do hry nevstúpili žilinskí chuligáni. Tí vyprovokovali k bitke slovinských ultras a na jednej z hlavných ulíc sa bili hlava-nehlava.

Chuligáni zo Žiliny a Slovenska si hromadnú bitku pravdepodobne dohodli.

Chuligáni zo Žiliny a Slovenska si hromadnú bitku pravdepodobne dohodli.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Tony Štefunko

Počas dňa sa fanúšikovia zo Slovinska zgrupovali na Mariánskom námestí, kde popíjali pivo a jedli pizzu. Nič nenasvedčovalo tomu, žeby sa mohla strhnúť nejaká bitka. Zhruba dve hodiny pred súbojom Trenčína s Olimpijou Ľubľana sa však v uliciach objavili domáci žilinskí chuligáni, ktorí sa zrejme dohodli na vzájomnej bitke so Slovincami.

Vzduchom pritom lietali kamene, svetlice a chuligáni sa bili päsťami a dokonca neváhali ležať v strede cesty a udierať súpera kopancami. Nič netušiaci ľudia na autobusovej zastávke sa len s nemým úžasom prizerali. „Toto nemá s futbalom nič spoločné,“ krútil hlavou jeden z dôchodcov, ktorý šiel okolo.


Chuligáni po sebe najprv hádzali kamene a potom sa bili hlava-nehlava.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Tony Štefunko

O poriadok sa pritom staralo len päť mestských policajtov, štátna polícia tento incident zachytila až neskoro, keď už bolo po všetkom. Viacerí tiežfanúšikovia boli doránaní, niektorým tiekla krv, na ulici zostal bordel, sklenené reklamné výplne boli rozbité. Už v sprievode ťažkooodencov chuligáni Olimpije „oslávili“ výhru v bitke nad žilinskými ultras a odkráčali na štadión pod Dubňom, kde budú fandiť svojim v súboji proti Trenčínu.

 
Autor: miba 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FOTO Dohodnutá bitka! Chuligáni Ľubľany a Žiliny sa pobili v uliciach mesta
miba