Corgoň liga: Trenčanom sa doma podaril veľkolepý obrat

17. marca 2014, 20:32

Futbalisti Trenčína zvíťazili v pondelňajšom domácom stretnutí 22. kola Corgoň ligy nad hráčmi Banskej Bystrice 3:1. Trenčania prehrávali od 36. min po presnom zásahu Chriena, no v závere duelu strelili dva góly v priebehu troch minút, postupne sa presadili Bero a Baéz. Konečnú podobu výsledku určil gólom v nadstavenom čase striedajúci Hajradinovič.

Patrik Vajda z FK Dukla Banská Bystrica a Moses Daddy Simon z AS Trenčín počas dohrávky 22. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FK Dukla Banská Bystrica.

Autor: SITA

Trenčania vstúpili do zápasu aktívne. V 4. min predviedol dlhé sólo Simon. Zakončenie v podaní Jaira však bolo prislabé a nepresné. Následne v poslednej chvíli loptu spred brány odvrátila obrana. Hra sa potom presunula do stredu ihriska. To Banskobystričania veľmi dobre pokrývali a nepúšťali Trenčín do ofenzívnych výpadov. Postupom času sa domáci tím dostal do tlaku, ten ale trval iba po šestnástku. Tím spod Urpína sa prezentoval nebezpečnými kontrami. Po jednej z nich fauloval pred šestnástkou Baéz a po priamom kope a odrazenej lopte otvoril skóre Chrien - 0:1. O tri minúty mal vyrovnanie na nohe Malec. Dlhú loptu za obranu poslal tesne nad brvno. V závere Malecova hlavička mierila iba do stredu brány, kde bol pripravený Budinský.

Hostia sa po prestávke zatiahli na vlastnú polovicu. V 52. min Mondek vyzval prihrávkou Jaira. V poslednej chvíli jeho prízemný center v pokutovom území odvrátila obrana. Po hodine hry mohlo zahrmieť na opačnej strane. Hlavička Chriena tesne minula priestor brány. Vyrovnať mohol v 68. min Holúbek, jeho hlavičkový pokus šiel však mimo. Na opačnej strane sa po rohovom kope dostal k lopte Vajda, mal ju na dlhú nohu, a tak nedokázal presne zakončiť. Desať minút pred koncom sa Trenčínu núkal gól. Simon si zasekol dvoch obrancov, ale jeho strela skončila na tyči. O minútu sa však Berovi podarilo vyrovnať, keď sa najlepšie zorientoval v tlačenici. V 86. min Trenčania strhli vedenie na svoju stranu. K lopte sa dostal Baéz a zvnútra šestnástky ju napálil do siete. Bodku za zápasom dal gólom z dobrých 30 m Hajradinovič, keď lopta gólmanovi Budinskému prepadla do siete.

AS Trenčín - FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

Góly: 82. Bero, 85. Baéz, 90.+ Hajradinovič - 36. Chrien, ŽK: 71. Kleščík - 37. Rejdovian, 60. S. Savič, 62. Považanec, rozhodovali: Straka - Vorel, Ádám

2 562 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Moses Simon - Baéz (90. L. Ďuriška), Mišák (81. Bero), Holúbek, Mondek - T. Malec, Jairo (65. Hajradinovič)

B. Bystrica: Budinský - P. Vajda, Nosko, D. Teixeira - B. Ľupták - Kliment, Chrien (69. Plavšič), Považanec, S. Savič - Peňaška, Rejdovian (61. Slančík)

Autor: SITA, TASR