"Bílí Andelé" majú na lane Hodúra

14. novembra 2011, 12:36
Tip redakcii

Hlavný tréner aktuálneho lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Spartak Trnava Pavel Hoftych by medzi zimnými posilami "bílych andelov" rád videl aj 32-ročného špílmachra FC Nitra Ivana Hodúra.

Ivan Hodúr (vpravo) v súboji s Barčíkom.

Ivan Hodúr (vpravo) v súboji s Barčíkom.

Autor: ČTK

O záujme o rodáka zo Šale, ktorý v minulosti pôsobil v Seredi, Nitre, Slovane Liberec, Mladej Boleslavi a v Ružomberku, informoval portál Nitra.sme.sk.

"Každý záujem poteší. Trnava má ambície, aj vynikajúcich fanúšikov, ja som však v Nitre zatiaľ spokojný,“ citoval ten istý zdroj slová bývalého 12-násobného slovenského reprezentanta, ktorý má pod Zoborom podpísaný kontrakt až do konca sezóny 2011/2012.

Podľa Nitra.sme.sk riešenie jeho najbližšej budúcnosti môžu, ale aj nemusia priniesť najbližšie dni. Keby bolo rozhodovanie na Hodúrovej ratolesti, futbalovou technikou obdarený skúsený stredopoliar sa z Nitry ani nepohne. "

Samko nám veľmi fandí. Nitra je jeho srdcovka, oblieka si jej dres v prípravke," tvrdí hrdý otec na adresu svojho šesťročného syna. Ten gény nezaprie. Zdobia ho kučeravé vlasy a medzi rovesníkmi vyčnieva aj pri naháňaní lopty.

Bol to práve Ivan Hodúr, ktorý pomohol Nitranom ukončiť zlú sériu deviatich kôl bez víťazstva. Stalo sa tak v zápase 16. kola Corgoň ligy na pôde posledného mužstva tabuľky FK DAC 1904 Dunajská Streda (2:0). Nitriansku jedenástku viedol za víťazstvom práve Ivan Hodúr. Od spoluhráčov sa líšil kapitánskou páskou aj výkonom, ktorým prevyšoval spoluhráčov aj súperov.

"Zápas v Dunajskej Strede sa pre nás vyvíjal dobre, boli sme pripravení, ako sa patrí. Chceli sme hrať zozadu, a keď sa naskytla príležitosť na gól, bolo ju treba využiť. Plány trénera sme naplnili do bodky," skonštatoval I. Hodúr.

Na Žitnom ostrove opäť platilo, že s výkonom celého mužstva stúpa aj ten Hodúrov. Keď si má s  kým vymeniť loptu a spoluhráči mu aktivitou vytvárajú priestor na  ponuku, nitriansky špílmacher už vie, čo je v danej chvíli najlepšie. Ivan Hodúr má pohotové riešenie kombinačnej akcie v sebe akoby zakódované. "Na tlak, ktorý na mňa kladú, som si už zvykol," doplnil I. Hodúr.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
"Bílí Andelé" majú na lane Hodúra
SITA